Home » News » Zakłady bukmacherskie w 2018 roku

Zakłady bukmacherskie w 2018 roku

Nowa ustawa hazardowa wzbudzająca dużo kontrowersji weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów w tej ustawie. Oznacza to, że ustawa hazardowa jest w pełni zgodna z prawem unijnym.

Według ustawy, wszystkie podmioty oferujące tworzenie zakładów bukmacherskich wzajemnych zmuszony jest do posiadania zezwolenia udzielanego od Ministerstwa Finansów. Zakłady u nielegalnych bukmacherów, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalni czyli kto?

Na lokalnym rynku bukmacherskim online od dużej ilości lat istnieje kilka głównych form zawierania zakładów. Najczęściej, są nimi bukmacherzy stacjonarni, którzy wykonują także działalność w sieci. Do listy legalnie działających firm, zaliczyć można: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), forBet, Totolotka, eToto zakłady bukmacherskie, Milenium zakłady bukmacherskie, LVBET Zakłady Bukmacherskie, Superbet i Totalbet (licencja otrzymana dość niedawno).

Duża liczba podmiotów sygnalizuje swoją chęć do uzyskania zezwolenia na polski rynek bukmacherów. Często ogłasza się o zainteresowaniu takich podmiotów bukmacherskich jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, ale większość zgłoszeń powiązanych z uznaniem zezwolenia. zostaje szybko zablokowane. Dlatego także bardzo trudno ustalić na którym etapie są starania a także jakie możliwości na pozytywne rozważenie sprawy posiadają te podmioty.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów?

Firmy świadczące zakłady bukmacherskie w Polsce, muszą przekazywać podatek. To normalna kolej rzeczy, do której jednakże nie stosowały się zagraniczne podmioty online. Z tego tytułu, czerpały zyski (mniejsze ponoszone koszty, większa grupa użytkowników). Uczciwość rynku naprawia w jakimś stopniu tzw. ustawa hazardowa.

Każdy oferujący zakłady wzajemne, musi regularnie rozliczać się z państwem. Wszyscy bukmacherzy są według ustawy równi, dlatego też poprawiają się również szanse zarobku poszczególnych firm – bukmacherów. Przedtem, nadzwyczaj często spotykano sytuację, w której zagraniczne firmy (mające siedzibę na Malcie albo Gibraltarze), korzystały z przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, udzielano także bardziej korzystne kursy (niższa marża), co interesowało skutecznie graczy.

Chociaż ustawa nie jest idealna, należy przyznać, że rozgranicza kwestie jurydyczne, do niedawna będące niejasnymi. W niedalekiej przyszłości projekt ten może zostać nowelizowany, każdy bukmacher przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać obecnie przyjętej regulacji hazardowej.

Chcesz poznać ofertę najlepszego bukmachera online – Fortuna? Sprawdź ofertę Fortuna i graj za darmowe bonusy!

               

Autor: Damian Malarz

Damian Malarz
Ogromny fan Olympique Marsylia i Wimbledon AFC. Miłośnik historii sztuki oraz fan piłki ręcznej.

Zobacz również:

Formuła 1: jak oglądać cały sezon F1 2019?

Nowy sezon kolejnego sezonu wyścigów Formuły 1 coraz bliżej. Nadchodzące grand prix wywołują potężniejsze emocje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK