Home » News » Zakłady bukmacherskie online – na czym polegają?

Zakłady bukmacherskie online – na czym polegają?

Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc przeprowadzenie transakcji pomiędzy typującym graczem a bukmacherem np. STS, w której gracz typuje dane zdarzenie i przewiduje jego rezultat. Firma bukmacherska przyjmuje taki kupon natomiast po ukończeniu widowiska rozlicza go jako zwycięski, przegrany, lub w pewnych przypadkach odda postawioną stawkę.

Od czego zależy wielkość zwycięstwa?

Wysokość realnej wygranej z określonego zakładu związana jest od dwóch elementów – wielkości kwoty, którą na dany zakład wyznacza klient, a ponadto wielkość kursu, jaki został określony na konkretne wydarzenie przez bookmakera. Stawkę zawsze przekazuje klient a także to on przesądza ile pieniędzy postawi na przekazany kupon. Kurs natomiast jest subiektywnie regulowany przez określoną firmę bukmacherską i stanowi część jej oferty. Bookmakerzy wielokrotnie posiadają wyraźnie podobne kursy na te same wydarzenia, lecz różnice są zawsze, nawet drobne – co należy sprawdzać i wybierać takiego bookmakera, który oferuje najwyższy kurs.

Zakład akumulacyjny

Jest to zakład w którym użytkownik wybiera wiele spotkań naraz oraz aby wygrać, wszelkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich obstawia się poszczególne wydarzenia mnoży się wszystkie po kolei. Stanowi to niezwykle popularny zakład wśród młodych użytkowników, którzy stawiają bardzo drobną kwotę typując dużo spotkań. Realna wygrana jest wówczas niezwykle wysoka, natomiast prawdopodobieństwo wygrania pieniędzy zmniejsza się z każdym kolejnym typowanym wydarzeniem. Grając w tenże sposób warto zaznajomić się z ocenami różnych innych typerów zaawansowanych, jacy kierują własne analizy i przewidywania na forum buk https://betdnia.pl/, dzięki czemu można dowiedzieć się sporo ciekawostek na temat danego spotkania oraz nie grać w ciemno. Wtedy zawierając np. dwa dobre zakłady, warto obstawić zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo wygrania jest wysokie a i spodziewana wygrana może być wyjątkowo interesująca.

Najpopularniejsze warianty zawierania typów

Na rynku bukmacherów online, najważniejsze korporacje wyprzedzają się w tym jak mnóstwo mają stylów i możliwości typowania zakładów. Występują natomiast takie, jakie oferuje każda firma, gdyż są najpopularniejsze wśród typerów. Zaliczyć można do nich: zakład na wynik końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość goli w wydarzeniu (powyżej/poniżej pewnej wartości) czy handicap (użytkownik określa czy dana zespół zwycięży np. różnicą przynajmniej 1,5 bramki).

               

Autor: Damian Malarz

Damian Malarz
Ogromny fan Olympique Marsylia i Wimbledon AFC. Miłośnik historii sztuki oraz fan piłki ręcznej.

Zobacz również:

Skandal na Łazienkowskiej. Pseudokibice pobili piłkarzy Legii! 

Pseudokibice Legii Warszawa pobili piłkarzy warszawskiej drużyny, po tym jak ci wrócili z przegranego meczu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *