Home » Reprezentacje » Nasza Reprezentacja » Zagraniczne powołania: są debiutanci, nie ma Krychowiaka!

Zagraniczne powołania: są debiutanci, nie ma Krychowiaka!

W piątek selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka ogłosił nazwiska piłkarzy występujących w zagranicznych klubach, którzy pojawią się na zgrupowaniu poprzedzającym wrześniowe mecze eliminacji do mistrzostw świata. W kadrze na najbliższe mecze zabrakło miejsca dla Grzegorza Krychowiaka, trener Nawałka powołał natomiast Jana Bednarka i Tomasza Kędziorę, dla których będzie to pierwsze zgrupowanie w seniorskiej reprezentacji.

– Skład drużyny jest stabilny, ale drzwi do reprezentacji są zawsze otwarte. Prowadzimy stały monitoring i czekamy na zawodników, którzy swoją postawą włączą się do rywalizacji o miejsce w kadrze. Na tym zgrupowaniu swoją szansę otrzymają Jan Bednarek i Tomasz Kędziora. Jestem przekonany, że wszyscy przyjadą na zgrupowanie odpowiednio zmotywowani i świadomi wagi tych meczów – cytuje słowa trenera Nawałki serwis laczynaspilka.pl.

Słowa o otwartych drzwiach do kadry szczególnie mogą tyczyć się Grzegorza Krychowiaka. To dla niego poraz pierwszy od bardzo dawna zabrakło miejsca w kadrze. Nie jest to wielkie zaskoczenie, ponieważ pomocnik od dłuższego czasu nie gra w Paris Saint Germain, a na dodatek wciąż nie znalazł nowego klubu. Trener Nawałka ma świadomość, że Krychowiak bez meczowego rytmu nie będzie w stanie zagrać na wysokim poziomie. Dlatego też postanowił go pominąć i niejako dał sygnał, by Polak w końcu znalazł klub, w którym będzie mógł regularnie grać.

Poza tym na liście powołań nie ma wielkich zaskoczeń. Znaleźli się na niej najważniejsi gracze reprezentacji. Spośród tych, którzy nie byli pewni miejsca na tej liście są m.in. Jacek Góralski, Thiago Cionek i Przemysław Tytoń.

Najbliższy mecz eliminacji do mistrzostw świata 2018 Polska zagra już 1 września. Wtedy na wyjeździe zmierzy się z Danią. Trzy dni później rywalem biało-czerwonych na PGE Narodowym będzie Kazachstan.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Skandal na Łazienkowskiej. Pseudokibice pobili piłkarzy Legii! 

Pseudokibice Legii Warszawa pobili piłkarzy warszawskiej drużyny, po tym jak ci wrócili z przegranego meczu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *