1dn.16godz.25min.
Home » Ligi zagraniczne » Niemcy » Bundesliga » Wyborna forma polskich zawodników za granicą!

Wyborna forma polskich zawodników za granicą!

To był dobry weekend dla naszych zawodników występujących po za granicami naszego kraju. 5 z naszych reprezentantów wpisało się na listę strzelców, chociaż nie każdy strzelał akurat do bramki przeciwnika.

Jednym z większych pozytywów tego weekendu była postawa Macieja Rybusa (Terek Grozny), który został bohaterem swojej drużyny dzięki bramce która dała remis w spotkaniu z Kubanem Krasnodar.
Nasz zawodnik wszedł z ławki w 69minucie i 6minut później wykorzystał zamieszanie w polu karny wbijając piłkę do siatki przeciwnika. Drużyna Tereka Zajmuje obecnie 7 miejsce w tabeli tracąc 12pkt. do zespołu CSKA MOSKWA.

W Holenderskich rozgrywkach drużyna Ajaxu Amsterdam rozgromiła słabo grający Cambuur 5:1. Arkadiusz Milik(Ajax) wpisał się jako 2 na listę strzelców wykorzystując celne podanie od Nemanji Gudelj. W tym spotkaniu do bramek trafiali jeszcze Veltman, Klassen x2, Younes a dla Cambur van de Streek.

We Francuskiej Ligue1, zespół Rennes podejmował u siebie Bordeaux. Całe spotkanie rozegrał Kamil Grosicki który to popisał się przepięknym strzałem zza lini pola karnego wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Niestety radość trwała krótko. 3 minuty później Żyrądyści a dokładnie Diego Contento doprowadził do remisu. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W Lidze Niemieckiej mieliśmy okazję oglądać kilku Polskich zawodników, na słowa pochwały zasługuje Artur Sobiech. Dzięki swojej postawie w spotkaniu i strzelonej bramce, niemiecki Kicker biorąc pod Lupę drużynę Hannoveru 96 przyznał polakowi najlepszą notę i mianował go najlepszym zawodnikiem drużyny.
Nieco gorzej, wyglądał występ Roberta Lewandowskiego który obok Arturo Vidala i Manuela Neuera był najsłabszym zawodnikiem.
Najsłabszym polskim ogniwem w niemieckiej Bundeslidze był Eugen Polański. To dzięki niemu drużyna Hoffenheim przegrała 1:0 z Hertą Berlin. Jedynym strzelcem bramki był właśnie polak, który trafił do własnej bramki.

W Serie A,  Wojciech Szczęsny  puścił dwie bramki a jego drużyna AS Roma zremisowała 2:2 z zespołem Boloni. Trzeba przyznać, że polski bramkarz w tym sezonie ma problem z zachowaniem czystego konta.

Autor: Tomasz Botwina

- Hardwear'owiec - Softwear'owiec pośród mocnych brzmień polskiego Rocka i muzyki etnicznej. - Informatyk. Oddany zielonym barwom Celticu Glasgow. "You'll never walk alone "