Okienko Transferowe:
Home » Polska » Ekstraklasa » W Chorzowie ufają Fornalikowi. Trener z nowym kontraktem!

W Chorzowie ufają Fornalikowi. Trener z nowym kontraktem!

Jeżeli ktokolwiek myślał, że słabe wyniki Ruchu Chorzów w LOTTO Ekstraklasie mogą sprawić, że działacze klubu zdecydują się na zmianę szkoleniowca, był w dużym błędzie. W poniedziałkowe popołudnie za pośrednictwem mediów społecznościowych i strony internetowej Ruchu poinformowano, że Waldemar Fornalik podpisał umowę, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2019 roku.

Obecny sezon w wykonaniu „Niebieskich“ jest bardzo słaby. Podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Polski z dorobkiem 14 punktów zamykają tabelę LOTTO Ekstraklasy. Trudna sytuacja drużyny najwyraźniej nie wpłynęła na decyzje działaczy. W śląskim klubie zachowano spokój i dano wyraźny sygnał trenerowi, że otrzymuje kredyt zaufania i może spokojnie pracować. Tego typu podejście w Polsce jest rzadkością.

Fornalik zespół Ruchu prowadzi od października 2014 roku. Z chorzowskim klubem był jednak związany już wcześniej zarówno jako piłkarz, jak i trener. To dzięki pracy wykonanej od 2009 do 2012 roku wypłynął na szerokie wody i został selekcjonerem polskiej kadry. Po przygodzie z biało-czerwonymi ponownie przejął stery szkoleniowca „Niebieskich“.

– Waldemar Fornalik to mądry i doświadczony trener, który swoją pracą wielokrotnie udowadniał, że potrafi zdiagnozować źródło sportowego kryzysu i znaleźć właściwe rozwiązanie. Głęboko wierzymy, że tym razem będzie podobnie, a zespół, który w tym sezonie nie raz pokazywał, że potrafi grać nie tylko widowiskowo, ale i skutecznie, już wkrótce zacznie regularnie zdobywać punkt – cytuje słowa Aleksandra Kurczyka, pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu Ruchu portal niebiescy.pl.

* Fotografia pochodzi ze strony sport.se.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Spotkania włoskiej Serie A w WP Pilot!

Pomimo, że w polskiej Ekstraklasie nastąpił sen zimowy to reszta największych lig gra dalej. Wśród …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.