Home » Polska » Ekstraklasa » Transfery: Arak rozwiązał kontrakt z Ruchem i związał się z Lechią

Transfery: Arak rozwiązał kontrakt z Ruchem i związał się z Lechią

Jakub Arak został nowym piłkarzem Lechii Gdańsk – poinformowali przedstawiciele klubu z Trójmiasta. Młody napastnik związał się umową do czerwca 2020 roku. Zakontraktowanie zawodnika było możliwe dzięki temu, że był on wolnym zawodnikiem. Kilka dni temu jego umowa z Ruchem Chorzów została rozwiązana przez Izbę ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN.

Saga związana z rozwiązaniem kontraktu Araka z Ruchem trwała dosyć długo. Chodziło o zaległości, jakie chorzowski klub miał wobec swojego zawodnika. 22-latek zdecydował się złożyć wniosek o rozwiązanie umowy z winy klubu z powodu zaległości finansowych przekraczających dwa miesiące. Oficjalnie nie wiadomo z ilu miesięcy klub zalegał zawodnikowi z wypłatami, ale najważniejsze było to, że gracz miał prawo złożyć wniosek.

Przedstawiciele Ruchu utrzymywali, że prośba o rozwiązanie umowy jest bezpodstawna, gdyż klub znajduje się w procesie restrukturyzacyjnym. To z kolei sprawia, że nie może on spłacać zaległych zobowiązań do czasu zakończenia tego procesu. Jak się jednak okazało, nie miało to zdnaczenia dla Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN, która podjęła decyzję pomyślną dla piłkarza.

Arak szybko znalazł nowego pracodawcę. Jest nim Lechia Gdańsk. – Grę w Lechii traktuję jako duże wyzwanie w swojej karierze. Uważam,że gdański klub to dla mnie bardzo dobre miejsce do piłkarskiego rozwoju i spełnienia sportowych ambicji, czyli walki o najwyższe miejsce w Lotto Ekstraklasie – cytuje słowa Araka strona lechia.pl.

22-letni napastnik jest drugim byłym piłkarzem Ruchu, który rozwiązał kontrakt z winy klubu i postanowił związać się z gdańskim zespołem.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Bukmacherzy w Polsce – gdzie typować legalnie?

Ustawa hazardowa 2017 wywołująca dużo kontrowersji weszła w życie. Co więcej, Komisja Europejska umorzyła postępowanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK