Home » News » Świetny mecz młodzieżówki. Polacy wciąż z szansami na MME!

Świetny mecz młodzieżówki. Polacy wciąż z szansami na MME!

Sensacyjnym zwycięstwem 3:1 zakończył się mecz polskiej młodzieżowej reprezentacji z Danią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Przed meczem mało kto dawał szanse biało-czerwonym na wygraną, ponieważ wcześniej zaprezentowali się oni fatalnie z Wyspami Owczymi (remis 2:2), a Dania była do tej pory niepokonana. Wtorkowe zwycięstwo wciąż daje Polakom realne szanse awansu na Euro.

Spotkanie rozgrywane na stadionie w Gdyni praktycznie od początku należało do podopiecznych trenera Czesława Michniewicza. Bardzo ważny dla przebiegu całej rywalizacji był gol z 15. minuty autorstwa Konrada Michalaka. Dzięki niemu gospodarzom grało się zdecydowanie łatwiej. Polacy prowadzenie podwyższyli już w 24. minucie, kiedy bramkę strzelił Paweł Tomczyk.

Po zmianie stron, konkretnie w 74. minucie na 3:0 podwyższył świetnie dysponowany tego dnia Szymon Żurkowski. Piłkarz lidera LOTTO Ekstraklasy przez wielu ekspertów został uznany za najlepszego zawodnika dzisiejszej potyczki. Duńczycy byli w stanie odpowiedzieć jedynie golem honorowym, którego w końcówce strzelił Nikolai Laursen.

– Byliśmy pod ścianą. Porażka praktycznie kończyła nasze nadzieje na pierwsze miejsce w grupie. Zawodnicy spisali się jednak fantastycznie – cytuje słowa trenera Michniewicza serwis eurosport.interia.pl.

Po pięciu rozegranych meczach Polacy zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Przed nimi wciąż znajdują się Duńczycy, którzy zgromadzili jedno „oczko“ więcej.

* Fotografia pochodzi ze strony eurosport.interia.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Nawałka będzie eksperymentował? Polska ma zagrać trzema obrońcami!

Przed towarzyskim meczem z Urugwajem (10.11.2017 r. godz. 20:45), który zostanie rozegrany na PGE Narodowym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *