1dn.16godz.55min.
Home » Champions League » Strzelanina we Lwowie !

Strzelanina we Lwowie !

Tuż za naszą wschodnią granicą we Lwowie odbył się dzisiejszego wieczoru bardzo ciekawy mecz z udziałem wicemistrza Ukrainy Szachtara Donieck a także wicemistrza Hiszpanii Realu Madryt.
Gracze Szachtara przystępowali do meczu we Lwowie w dobrych humorach po ostatnich zwycięstwach w lidze. Gwiazdy Realu natomiast musiały wejść na boisku z misją zmazania wstydu po ostatnim pogromie jakiego Królewscy doznali w potyczce z Barceloną.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia, a raczej mocnego pudła, gdyż w 2 minucie spotkania 100% sytuacji nie wykorzystał Cristiano Ronaldo, nie wykorzystanie tej sytuacji kibicom Realu uświadomić może jedynie to, iż CR7 jest zdecydowanie pod formą.  Czego jednak Portugalczyk nie dokonał  na początku spotkania zrobił to w 18 minucie. Po składnej akcji piłkę w polu karnym dośrodkował do Cristiano Gareth Bale, a najlepszy strzelec w historii Realu wbił piłkę głową do pustej bramki. W pierwszej połowie spotkania górą był zdecydowanie zespół z Madrytu, który przeważał w posiadaniu piłki i stwarzanych sytuacjach.

Na początku drugiej połowy pięknym podaniem popisał się Casemiro, zagrywając piłkę do Cristiano Ronaldo, który odegrał ją do Modrica a ten z bardzo bliskiej odległości pokonał Pyatova. Wynik 2:0 nie utrzymał się jednak bardzo długo, gdyż 3 minuty później w 52 minucie wynik na 3:0 dla Los Blancos podwyższył cudownym strzałem z narożnika pola karnego Dani Carvalaj. Podobnie jak przy bramce na 2:0 asystę przy golu Carvalaja zaliczył portugalski skrzydłowy.
Real Madryt w drugiej połowie grał jak podczas najlepszych meczów pod wodzą Carlo Ancelottiego i przekonać o tym mogliśmy się w 70 minucie, kiedy lewą stroną boiska pomknął jak strzała Gareth Bale zagrał piłkę ze skrzydła w pole karne a tam „na raty” sytuacje wykończył CR7. Tuż po tej akcji, boisko opuścił Bale, który dzisiejszy mecz może zaliczyć do jednego z najlepszych w barwach Królewskich.  W 77 minucie meczu błąd w polu karnym popełnił znakomicie spisujący się do tej pory Casemiro. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił najlepszy strzelec Szachtara Alex Teixeira. Po tej bramce nowe siły wstąpiły w zespół z Doniecka, którego ataki przyniosły oczekiwany sukces. Najpierw zagranie z rzutu rożnego wykorzystał Dentinho, a kilka minut później indywidualną akcję Taisona wykorzystał Teixeria. Nikt w 70 minucie kiedy Cristiano Ronaldo podwyższał wynik spotkania na 4:0 nie spodziewał się, że zespół z Madrytu do ostatnich minut drżeć będzie musiał o zwycięstwo, a wicemistrz Ukrainy do końca wierzył będzie w uzyskanie korzystnego wyniku.

Mecz we Lwowie był doskonałym widowiskiem, który dostarczył maksymalnych wrażeń kibicom piłkarskim. Najlepszymi aktorami dzisiejszego spektaklu byli Gareth Bale, Cristiano Ronaldo i Kovacic w barwach Realu Madryt, natomiast w zespole Szachtara wyróżnić należy strzelca dwóch bramek Alexa oraz Taisona, który pojawił się po przerwie i tchnął ducha w swoją drużynę.

Poniżej bramki i skrót spotkania.

Autor: Grzegorz Michalik

Fan Ligi Hiszpańskiej. Zadeklarowany kibic Realu Madryt od 1998 ( pamiętna bramka Mijatovica w finale LM ). Miłośnik gotowania, whisky i thrillerów prawniczych.