Home » Inne » Smuda odmienił Widzew. Łodzianie rozpoczęli marsz po awans!

Smuda odmienił Widzew. Łodzianie rozpoczęli marsz po awans!

Wydaje się, że słynny slogan: „Franek Smuda czyni cuda“ wciąż jest aktualny. Wprawdzie doświadczony szkoleniowiec w poprzednim sezonie nie uchronił Górnika Łęczna przed spadkiem z LOTTO Ekstraklasy, ale udanie rozpoczął pracę w swoim ukochanym Widzewie Łódź. Smuda do tej pory poprowadził zespół w dwóch meczach i oba zakończyły się zwycięstwami łodzian.

W poprzednim sezonie Widzew był prowadzony przez trenera Przemysłąwa Cecherza. Ten szkoleniowiec miał również pracować w utytułowanym polskim klubie w kolejnych rozgrywkach, więc przygotowywał go do nowego sezonu. Jeszcze w czasie przerwy między rozgrywkami zaczęły się jednak pojawiać informacje o zmianie na stanowisku trenera. Z Widzewem zaczął być łączony Smuda. Cecherz wprawdzie poprowadził drużynę w meczu 1. kolejki III ligi z Victorią Sulejówek, ale po porażce 1:2 został zwolniony.

Niedługo później zespół przejął doświadczony Smuda. Debiut wypadł dobrze, bo jego podopieczni pokonali Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0. W miniony weekend łodzianie ograli natomiast Wartę Sieradz aż 3:0. Bilans Smudy po dwóch meczach wynosi zatem sześć punktów, pięć strzelonych bramek i zero straconych!

Sam Smuda cały czas podkreśla jednak, że nowy Widzew dopiero się buduje. Pracując w klubie kilkanaście dni szkoleniowiec nie był w stanie w pełni ułożyć zespołu w taki sposób, jaki by chciał.

– To zespół, który dopiero się buduje. To nie jest Real Madryt czy Widzew 20 lat temu. To młody zespół, który trzeba jeszcze ułożyć – cytuje słowa Smudy portal widzewiak.pl. Aktualnie w Widzewie występuje kilku graczy znanych z boisk ekstraklasy i I ligi. Są to m.in. Aleksander Kwiek, Bartłomiej Niedziela czy Daniel Mąka. Nieoficjalnie mówi się, że Smuda chciałby ściągnąć do siebie Semira Stilicia, który niedawno rozstał się z Wisłą Kraków. Wydaje się jednak, że Bośniak będzie miał większe ambicje niż gra w trzeciej lidze.

* Fotografia pochodzi ze strony dziennikwschodni.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

KSW 42: Chalidow, Narkun, Materla i wielu innych!

W tym roku pierwsza gala KONFRONTACJI SZTUK WALKI zaplanowana została na 3. marca 2018 roku …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

FORTUNA online zakłady bukmacherskie – zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599; Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016; LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK