Okienko Transferowe:
Home » Polska » Ekstraklasa » Siemaszko nie czuje się winny. „Ruch nie spadł przeze mnie“

Siemaszko nie czuje się winny. „Ruch nie spadł przeze mnie“

– Nie jestem winny temu, że spadli. Liga trwała długo, wszyscy wiemy, jak zadłużony był Ruch. Moja bramka to tylko jedna ze składowych. Przyczyn było wiele – powiedział w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Rafał Siemaszko, piłkarz Arki Gdynia, który zasłynął bramką strzeloną ręką. W dużej mierze to ten gol zadecydował o utrzymaniu Arki w ekstraklasie kosztem Ruchu i Górnika Łęczna.

W obszernej rozmowie z red. Izą Koprowiak napastnik gdynian opowiada o emocjach związanych z pamiętnym golem. – Przez kilka pierwszych nocy nie mogłem spać. Wciąż zastanawiałem się, co będzie dalej. Piłka odbiła się, wpadła… – stwierdził Siemaszko.

– Myślałem nawet o tym, by wziąć to na siebie, by chociaż arbitra zostawili w spokoju. Trafiło na niewłaściwego człowieka. Inny może by to zignorował, ja się bardzo przejmowałem – dodał.

W każdym razie Siemaszko jasno stwierdził, że nie czuje się winny spadku Ruchu. W rozmowie zabrakło jednak kwestii degradacji Gónika Łęczna, który w takim samym stopniu, a może nawet większym, ucierpiał na nieprawidłowej bramce Siemaszki. Gdyby w tamtym spotkaniu Arka nie zobyła punktu, to byłaby w trudniejszym położeniu przed ostatnią kolejką. Wówczas nawet zwycięstwo nad zaprzyjaźnionym Zagłębiem Lubin nie gwarantowałoby ekipie z Gdyni utrzymania.

Dzisiaj można już tylko na ten temat „gdybać“, ale fakt jest taki, że gol strzelony ręką przez Siemaszkę zapewnił utrzymanie Arce kosztem innych drużyn. Być może i napastnik nie jest winny spadku chorzowian, ale do kwestii Górnika Łęczna się nie odniósł…

* Fotografia pochodzi ze strony sport.interia.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Spotkania włoskiej Serie A w WP Pilot!

Pomimo, że w polskiej Ekstraklasie nastąpił sen zimowy to reszta największych lig gra dalej. Wśród …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.