Home » Polska » Ekstraklasa » Sensacyjna zmiana w Łęcznej. Serb nowym prezesem Górnika!

Sensacyjna zmiana w Łęcznej. Serb nowym prezesem Górnika!

Artur Kapelko nie jest już prezesem pierwszoligowego Górnika Łęczna. Po spadku z LOTTO Ekstraklasy rada nadzorcza spółki podjęła decyzję o tym, że nowym sternikiem lubelskiego klubu będzie Veljko Nikitović. Jeszcze dwa sezony temu 36-letni Serb występował jako pomocnik łęcznian, ostatnio natomiast był członkiem zarządu. Teraz to on będzie odpowiadał za funkcjonowanie Górnika.

Zmiana na stanowisku prezesa bardzo ucieszyła środowisko kibiców drużyny zielono-czarnych. Najwierniejsi fani Górnika byli bowiem w konflikcie z byłym już sternikiem klubu, po tym jak podjęto decyzję o rozgrywaniu spotkań w roli gospodarza na stadionie w Lublinie. Kibice chcieli, by pracujący w klubie od ośmiu lat prezes sam podał się do dymisji.

Lepszego scenariusza kibice nie mogli sobie wymarzyć. Z funckją pożegnał się bowiem Kapelko, a jego następcą został ich ulubieniec, jakim jest Nikitović. Serb praktycznie przez całą karierę piłkarską był związany z klubem z Łęcznej. Po jej zakończeniu został członkiem zarządu Górnika, a teraz pełni funkcję prezesa.

– Chcę podziękować Radzie Nadzorczej za zaufanie, którym mnie obdarzono. Po 15 latach gry w Górniku podejmuję się nowej roli, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Chcę kontynuować dobre rzeczy, który były robione w klubie. Zrobimy wszystko razem z zarządem, żeby klub organizacyjnie i sportowo podniósł się na jeszcze wyższy poziom. Chciałbym, żebyśmy wrócili do korzeni tak, żeby w najbliższej przyszłości można było zobaczyć w składzie pierwszej drużyny wychowanków akademii Górnika – cytuje słowa nowego prezesa oficjalna strona klubu.

Wybór Nikitovicia na prezesa praktycznie zamyka dyskusję na temat tego gdzie drużyna będzie rozgrywała swoje mecze. Najprawdopodobniej Górnik wróci na stadion w Łęcznej, a tam ponownie zjawią się najwierniejsi sympatycy klubu, którzy w ostatnich miesiącach bojkotowali spotkania zielono-czarnych.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

KSW 46: kto w walce wieczoru?

Po raz kolejny federacja KSW zdecydowała się na organizację na Górnym Śląsku. Nowy obiekt, hala …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK