3dn.0godz.54min.
Home » Inne » Real Madryt pokonał drużynę gwiazd MLS, grał Nikolić

Real Madryt pokonał drużynę gwiazd MLS, grał Nikolić

Piłkarze Realu Madryt dopiero po rzutach karnych pokonali drużynę MLS All-Star Team, w towarzyskim meczu, który minionej nocy czasu polskiego został rozegrany w Chicago. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, później rzuty karne lepiej wykonywali gracze „Królewskich“. Występ w tym spotkaniu zanotował były piłkarz Legii Warszawa, a obecnie gracz Chicago Fire – Nemanja Nikolić.

Spotkanie gwiazd amerykańskiej ligi z czołowymi zespołami Europy należy już do tradycji w Stanach Zjednoczonych. W tym roku gospodarzem wydarzenia było Chicago. Rywalizacja miała miejsce na stadionie Soldier Field, który może pomieścić ponad 60 tysięcy kibiców. Tym razem rywalem najlepszych zawodników MLS był Real Madryt. W jego składzie nie zabrakło czołowych piłkarzy: Karima Benzemy, Garetha Bale’a czy Toniego Kroosa. Z kolei w zespole gospodarzy wystąpili m.in. David Villa, Jozy Altidore, Bastian Schweinsteiger, Kaka czy Michael Bradley.

W wyjściowym składzie zabrakło miejsca dla Nikolicia. Były snajper Legii Warszawa pojawił się na boisku po przerwie i miał nawet dobrą szansę na strzelenie bramki. Piłkarz Chicago Fire wpadł w pole karne i oddał strzał na bramkę Realu, ale ten okazał się minimalnie niecelny. Sytuacja miała miejsce przy prowadzeniu ekipy z Madrytu 1:0. Goście wyszli na prowadzenie w 59. minucie, kiedy błąd w defensywie drużyny MLS All-Star wykorzystał Borja Mayoral.

W przekroju całego spotkania Real był zdecydowanie lepszy, dominował praktycznie przez cały mecz. Przewagę doskonale oddaje liczba strzałów na bramkę gospodarzy – 30 i 55-procentowe posiadanie piłki. Jednak tuż przed końcem regulaminowego czasu gry mistrzom Hiszpanii przytrafił się błąd i po zamieszaniu w polu karnym gola na 1:1 zdobył Dominic Dwyer. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Pewniejsi w nich byli „Królewscy“.

* Fotografia pochodzi ze strony Sports Illustrated (si.com).

Sport od zawsze budzi żywe emocje i nie brakuje chętnych osób do tego, aby oglądać …