Home » Reprezentacje » Mistrzowa Świata 2018 » PZPN kolejny raz ukarany przez FIFA za zachowanie kibiców!

PZPN kolejny raz ukarany przez FIFA za zachowanie kibiców!

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) już po raz piąty podczas eliminacji do mistrzostw świata 2018 został ukarany za niewłaściwe zachowanie kibiców. Tym razem Międzynarodowa Federacja Piłkarska nałożyła karę pieniężną oraz ostrzeżenie na PZPN za incydenty z dnia 5 października podczas spotkania z Armenią w Erywaniu – donosi Przegląd Sportowy.

Jak informują dziennikarze sportowego dziennika, Polska została ukarana już kolejny raz za nieodpowiednie zachowanie kibiców w czasie spotkań eliminacyjnych do mundialu. Ogółem zebrało się 92 500 franków szwajcarskich kary (co daje około 340 tysięcy złotych), głównie za odpalanie rac i blokowanie przejść. Raz incydenty wpłynęły na opóźnienie rozpoczęcia meczu.

Z całej kwoty 92 500 funtów szwajcarskich 20 000 funtów stanowi kara za wydarzenia, jakie miały miejsce podczas ostatniego wyjazdowego meczu biało-czerwonych w Erywaniu. Tam kadra trenera Adama Nawałki mierzyła się z Armenią, którą pokonała aż 6:1. Ta trybunach polscy fani mieli jednak naruszyć kilka przepisów. Zarzuty FIFA dotyczą odpalania materiałów pirotechnicznych, blokowania schodów i wywieszania transparentów z treściami politycznymi.

* Fotografia pochodzi ze strony fakt.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Znamy kadrę Polski na mecze z Urugwajem i Meksykiem

Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił dzisiaj ostateczny skład kadry na najbliższe mecze towarzyskie, w których reprezentacja …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *