2dn.21godz.54min.
Home » News » Puchar Niemiec: Koncert Lewandowskiego. Dwa gole i asysta Polaka! [WIDEO]

Puchar Niemiec: Koncert Lewandowskiego. Dwa gole i asysta Polaka! [WIDEO]

To był wieczór Roberta Lewandowskiego na Allianz Arena! W środowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Niemiec piłkarze Bayernu Monachium pewnie pokonali Schalke 3:0, a bohaterem rywalizacji został napastnik reprezentacji Polski. „Lewy“ zaaplikował rywalom dwie bramki, a przy trafieniu Thiago zanotował asystę. Dzięki tej wygranej Bawarczycy zameldowali się w półfinale pucharowych rozgrywek.

Obie drużyny na początku lutego rywalizowały ze sobą w ramach Bundesligi. Wtedy na Allianz Arena padł sensacyjny remis 1:1. Mając w pamięci tamto spotkanie kibice drużyny gości mogli liczyć na to, że i tym razem uda im się powstrzymać wielki Bayern. Na nadziejach się jednak skończyło, bo podopieczni Carlo Ancelottiego od pierwszej minuty dominowali.

Na pierwszego gola zgromadzeni na trybunach kibice nie musieli czekać zbyt długo, bo już w 3. minucie wynik otworzył Lewandowski. Polski snajper wykorzystał celne podanie od Francka Ribery’ego i efektowną „podcinką“ pokonał golkipera rywali. W 16. minucie asystował przy golu Thiago, a po niespełna kwadransie sam ponownie wpisał się na listę strzelców! Tym razem ponownie defensywę Schalke „Lewy“ rozmontował do spółki z Riberym.

Jeżeli kibice gospodarzy ostrzyli sobie zęby na wysokie zwycięstwo, zbliżone rozmiarami do tego nad HSV (8:0), to musieli czuć zawód. Więcej bramek w Monachium tego wieczora już bowiem nie padło. Niemniej jednak Lewandowski miał tego dnia wiele powodów do radości. Jego drugi gol był dwusetnym trafieniem w niemieckich rozgrywkach!