2dn.6godz.8min.
Home » Ligi zagraniczne » Francja » Puchar Francji: Pewny awans Lyonu, męczarnie Monaco i Nantes, sensacja w Trelissac
Olympique Lyon players celebrate together after the final whistle, after they secured victory over Rangers during their Champions League Group E match at Ibrox Stadium in Glasgow.

Piłkarze Olympique Lyon łatwo rozprawili się z trzecioligowym zespołem Chambly i awansowali do 1/8 finału Pucharu Francji OL wygrało na wyjeździe 2:0 po golach Maxwela Corneta oraz Mathieu Valbueny.

Piłkarze Bruno Genesio rozstrzygnęli spotkanie w zaledwie dwie minuty – najpierw w 20 minucie spotkania wynik spotkania otworzył Cornet, a chwilę później awans przypieczętował Valbuena. Dla Corneta było to trzecie trafienie w krajowym pucharze – na początku roku napastnik zdobył dwa gole w meczu z Limoges, wygranym przez Lyon 7:0.
Awans do kolejnej rundy bez problemów uzyskali także piłkarze Troyes, którzy dzięki dwóm trafieniom Jeana Corentina i jednym Karima Azamouma wygrali z Concarneau 3:1.
Aż 120 minut trwał pojedynek w Guingamp, gdzie miejscowe Evian podejmowało AS Monaco. Ostatecznie lepsi okazali się piłkarze z Księstwa, którzy wygrali 3:1 po golach Laciny Traore, Mario Pasalicia oraz Heldera Costy.
Do wielkiej sensacji mogło dojść w Mantes. Czwartoligowiec podejmował przed własną publicznością ekstraklasowe Nantes i dzielnie się bronił aż do 105 minuty. Wtedy o losach awansu przesądził Alejandro Bedoya i zapewnił Nantes awans do 1/8 finału krajowego pucharu.
Skompromitowali się natomiast piłkarze Lille, którzy przegrali po rzutach karnych  z czwartoligowym Trelissac.