Home » News » PBN 7: Adamek, Głowacki, Masternak, Brodnicka i inne gwiazdy boksu na jednej gali!

PBN 7: Adamek, Głowacki, Masternak, Brodnicka i inne gwiazdy boksu na jednej gali!

Krajowi miłośnicy boksu miesiącami musieli oczekiwać na kolejną galę z cyklu Polsat Boxing Night, lecz w końcu się doczekają następnego wieczoru z najwybitniejszymi rodzimymi bokserami. Już 24. czerwca w Gdańsku odbędzie się gala PBN określona numerem „7”.

Edycja Polsat Boxing Night przez niemało lat cieszyła się olbrzymim zamiłowaniem, szczególnie ze względu na konfrontacje Tomasza Adamka, który na galach koordynowanych przez telewizję Polsat konkurował z Andrzejem Gołotą (była to pierwotna gala PBN), a również z Arturem Szpilką (8. sierpnia 2014 roku), Przemysławem Saletą (26. września 2015 r), a ponadto Erikiem Moliną (2. kwietnia 2016 r).

W walce wieczoru na czerwcowej gali napotkamy po raz kolejny Tomasza Adamka. Współzawodnikiem Naszego specjalisty będzie Nowozelandczyk Solomon Haumono, który może pochwalić się sukcesem 24 wygranych, 2 remisów oraz 3 przegranych. Doświadczony „Góral” przedstawia za sobą aż 55 konkurencji na ringach bokserskich i aż 50 wygranych pojedynków.

Adamek po pamiętnej klęsce z Witalijem Kliczko w 2011 roku, stoczył 9 batalii. Początkowo demonstrował doskonałą kondycję zwyciężając między innymi z Nagy Aguilerą, Eddie Chambersem, Travusem Walkerem oraz Stevem Cunninghamem. W 2014 roku nazbyt wytrzymały na Polaka okazał się Vyacheslav Glazkov, który zwyciężył poprzez zgodną decyzję arbitrów.

Popularny „Góral” powrócił jednakże niesamowicie szybko na ring właśnie na gali Polsat Boxing Night online, natomiast konkurentem był Artur Szpilka. Na gali w Krakowie lepszy okazał się „Szpila” i zdetronizował przeszłego już czempiona.

Drugim rywalem Adamka na gali PBN w Łodzi był Przemysław Saleta. W tejże konkurencji niepodważalnym faworytem był „Góral” i nie zawiódł fanów – zwyciężył z Saletą po technicznej opinii arbitrów.

W 2016 r na następnej gali Polsat Boxing Night organizowanej ponownie w Krakowie, Adamek stoczył rozgrywkę z Erickiem Moliną. Niestety bokser z Ameryki północnej zaprezentował się znacznie dynamiczniejszy i znokautował Adamka. Molina po zwycięstwie nad Adamkiem otrzymał ogromną okazję konkurencji o mistrzowski pas kategorii ciężkiej IBF.

Najbliższy oponent Adamka to 41-letni pięściarz, który w bieżącym okresie wygrywał sporo konfrontacji, jednakże w ostatniej z nich przegrał poprzez techniczny nokaut z obecnym mistrzem WBO kategorii ciężkiej Josephem Parkerem. Rywalizacja ta była natomiast szansą dla Haumono na otrzymanie mistrzowskiego pasa WBO Oriental. Tomasz Adamek – Solomon Haumono online to z gwarancją prawdziwa możliwość na zaobserwowanie atrakcyjnej bójki dwóch doświadczonych pięściarzy. Czy Polak zwycięży? Przekonamy się już pod koniec czerwca na gali w Gdańsku.

Na gali w Gdańsku zaboksują dodatkowo między innymi Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO), Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) oraz Mateusz Masternak (38-4, 26 KO).

Głowacki to teraz niewątpliwie jedna z najpopularniejszych gwiazd krajowego pięściarstwa. Polak ma za sobą 27 bijatyk, w których aż w 26 dystansował rywali. Przed rokiem po ogromnej serii 26 wygranych kampanii, Polak stanął przed perspektywą zdobycia mistrzowskiego pasa WBO w kategorii junior ciężkiej/lekkociężkiej. Wówczas lepszy okazał się Oleksandr Usyk, który zdeklasował naszego czempiona przez jednogłośną opinię sędziów. Konkurentem Głowackiego z pewnością będzie jeden z najtrudniejszych pięściarzy w jego klasie wagowej. Wojna ta ma odnowić Głowackiemu szanse na kolejną konfrontację o mistrzowski pas, który cały okres należy do Usyka.

Ewa Brodnicka to prawdziwa mistrzyni, która do tej chwili wygrała wszystkie stoczone bitwy. W najbliższej konkurencji, która odbędzie się 13. maja w Częstochowie, oponentką Polki będzie Irma Balijagic Adler. Pomysłodawcy Polsat Boxing Night nie ujawnili jeszcze która zawodniczka będzie kontrkandydatką Brodnickiej, jednak także w bieżącym przypadku należy się spodziewać ogromnego nazwiska.

Kolejny Polak jaki wojować będzie w Gdańsku to Mateusz Masternak, który w swojej karierze miał już niemało wspaniałych nadziei na nabycie mistrzowskich pasów w kategorii junior ciężkiej/lekkociężkiej, aczkolwiek w ostatniej z nich przegrał z Tonym Bellew’em na gali w Londynie w 2015 roku. W minionych dwóch konkurencjach Masternak wygrywał na galach w Polsce z Erikiem Fieldsem i Alexandrem Kubichem, czym przywrócił nadzieje sympatyków na powrót do środowiska najlepszych bokserów. Kontrkandydatem Masternaka będzie 32-letni Ismayl Sillah.

Na gali obejrzymy dodatkowo jedną walkę, jednakże menedżerowie nie wyjawili nazwiska żadnego spośród nich. Trzeba jednak spodziewać się dwóch reprezentantów, którzy przekażą prawdziwą bitwę pod względem sportowym i będą udanym wprowadzeniem do czterech głównych konfrontacji wieczoru.

Pełna karta walk (stan na 15.05.2017):
Tomasz Adamek – Solomon Haumono (walka wieczoru)
Krzysztof Głowacki – rywal nieznany
Mateusz Masternak – Ismayl Sillah
Ewa Brodnicka – rywal nieznany
Łukasz Wierzbicki – Robert Tlatlik
Adam Balski – Vikapita Meroro
Norbert Dąbrowski – Roberte Talarek
Kod embed filmiku:
               

Autor: Damian Malarz

Damian Malarz
Ogromny fan Olympique Marsylia i Wimbledon AFC. Miłośnik historii sztuki oraz fan piłki ręcznej.

Zobacz również:

Bukmacherzy w Polsce – gdzie typować legalnie?

Ustawa hazardowa 2017 wywołująca dużo kontrowersji weszła w życie. Co więcej, Komisja Europejska umorzyła postępowanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK