Home » Polska » Ekstraklasa » Pazdan na celowniku Bordeaux. Czy Legia zaakceptuje ofertę?

Pazdan na celowniku Bordeaux. Czy Legia zaakceptuje ofertę?

Mimo że w ostatnim czasie forma Michała Pazdana daleka jest od najwyższej, jaką prezentował w ubiegłym roku podczas Euro 2016, to i tak zainteresowanie jego osobą jest duże. Tego lata o środkowego obrońcę Legii Warszawa pytało kilka europejskich klubów. Wśród nich był ponoć Olympiakos Pireus. Teraz okazuje się, że pozyskać zawodnika chce Bordeaux – donosi dziennikarz portalu Weszło, Krzysztof Stanowski.

Według doniesień dziennikarza, Bordeaux ma zaoferować Legii okrągły milion euro za defensora. Kwota taka ma wynikać z faktu, że Pazdan nie jest pierwszym wyborem francuskiego klubu. Red. Stanowski poinformował również, że Pazdan miałby zastąpić w Bordeaux Igora Lewczuka, który wkrótce ma zmienić klubową przynależność.

Na ten moment nie wiadomo, czy proponowana przez Francuzów kwota miliona euro zadowoliłaby działaczy Legii. Pazdan jest podstawowym zawodnikiem drużyny trenera Jacka Magiery i biorąc pod uwagę słaby start sezonu warszawiaków szkoleniowcowi może zależeć na tym, by nie osłabiać zespołu.

Na ten moment nie wiadomo również jak do ewentualnej przeprowadzki do Francji jest nastawiony Pazdan. Jakiś czas temu piłkarz nie ukrywał, że jeżeli pojawiłaby się konkretna oferta z zagranicznego klubu, która satysfakcjonowałaby i jego i klub, to mógłny z niej skorzystać. Pytanie, czy w przypadku propozycji Bordeaux takie warunki byłyby spełnione. Nieoficjalnie wiadomo, że w kontrakcie obrońca ma wpisaną kwotę odstępnego, która wynosi aż 2,5 miliona euro.

Pazdan piłkarzem Legii jest od 2015 roku. Wtedy przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Jagiellonii Białystok. Warszawski klub musiał zapłacić za niego około 700 tysięcy euro. W polskiej lidze 29-latek wystąpił do tej pory w ponad 230 meczach, zdobywając w nich cztery bramki.

* Fotografia pochodzi ze strony legia.net.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Grosicki widziany w kasynie? Rzecznik reprezentacji dementuje

Do najważniejszych meczów polskiej reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata pozostały godziny, a tymczasem w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *