Okienko Transferowe:
Home » Polska » Ekstraklasa » Odważny krok działaczy Jagiellonii. Zatrudnili trenera z I ligi!

Odważny krok działaczy Jagiellonii. Zatrudnili trenera z I ligi!

Ireneusz Mamrot został nowym trenerem Jagiellonii Białystok – poinformowali w poniedziałkowe popołudnie działacze klubu. Były szkoleniowiec Chrobrego Głogów, w którym pracował od 2010 roku, przejął zespół po odchodzącym z „Jagi“ Michale Probierzu. Dla Mamrota praca w Białymstoku będzie debiutem na szczeblu ekstraklasy. Dzięki wywalczonemu wicemistrzostwu Polski trener będzie prowadził drużynę również w Lidze Europy.

Polonia Trzebnica, Wulkan Wrocław, Polonia Trzebnica, Chrobry Głogów – to lista klubów, które w karierze trenerskiej prowadził Mamrot. Teraz może do niej dopisać Jagiellonię, z którą wkrótce rozpocznie przygotowania do sezonu 2017/2018. Biorąc pod uwagę brak doświadczenia 47-letniego trenera na tym poziomie rozgrywek, decyzja działaczy Jagiellonii jest mocno zaskakująca. Zwłaszcza, że klub ma za sobą najlepszy sezon w historii, zwieńczony zdobyciem wicemistrzostwa kraju.

– Dziennikarze będą zaskoczeni, bo na giełdzie pojawiało się mnóstwo nazwisk, a przedstawiony zostanie szkoleniowiec, którego wybór nie był oczywisty. Jednak zapewniam, że to wybór przemyślany – cytuje słowa prezesa Jagiellonii, Cezarego Kuleszy Przegląd Sportowy.

Mamrot podjął się niezwykle trudnego zadania. Przejęcie zespołu po Probierzu, który stał się jedną z najważniejszych postaci w historii klubu, może być naprawdę trudnym zadaniem. Oczekiwania wobec „Jagi“ na pewno będą spore, a trzeba brać pod uwagę to, że kibice zapewne będą liczyli na udany start w eliminacjach do Ligi Europy.

Nowy opiekun białostockiej drużyny zasłynął przede wszystkim z pracy w Chrobrym Głogów. W klubie tym trener pracował od 2010 roku, wprowadzając go najpierw z III do II ligi, a następnie na zaplecze LOTTO Ekstraklasy. W minionych rozgrywkach Chrobry bronił się przed degradacją, ale dzięki świetnej rundzie wiosennej zakończył sezon na 12. miejscu.

* Fotografia pochodzi ze strony katowickisport.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Spotkania włoskiej Serie A w WP Pilot!

Pomimo, że w polskiej Ekstraklasie nastąpił sen zimowy to reszta największych lig gra dalej. Wśród …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.