Okienko Transferowe:
Home » Polska » Ekstraklasa » Nowak nie jest już trenerem Lechii. Zastąpił go… Owen!

Nowak nie jest już trenerem Lechii. Zastąpił go… Owen!

Piotr Nowak przestał pełnić funkcję trenera Lechii Gdańsk – donoszą dziennikarze Przeglądu Sportowego. Doświadczony szkoleniowiec nie żegna się jednak z klubem, ponieważ działacze zaproponowali mu nowe stanowisko – dyrektora sportowego. Nowym trenerem pierwszego zespołu został natomiast dotychczasowy asystent Nowaka, Adam Owen.

Owen został zatrudniony w gdańskim klubie latem tego roku. Ponoć od początku sprowadzenie go do Trójmiasta miało swój cel. – To, że Adam Owen przejmie zespół było jasne, gdy zatrudnialiśmy go latem. Nie sądziliśmy jednak, że stanie się to tak szybko. Sytuacja dorosła do momentu, w którym robimy reset i zaczynamy pewne rzeczy od początku – cytuje słowa prezesa Lechii, Adama Mandziary Przegląd Sportowy.

Zmiana na stanowisku pierwszego trenera była szykowana od jakiegoś czasu. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Nowakowi wcześniej zaproponowano posadę dyrektora sportowego, więc takie rozwiązanie działaczy nie było dla niego zaskoczeniem. Zwłaszcza, że gra Lechii w tym sezonie jest fatalna i to ona zmusiła włodarzy do podjęcia pewnych kroków.

Sam Nowak podobno nie uważa, by zmiana stanowiska była jego porażką czy degradacją. Wręcz przeciwnie, wykazuje zadowolenie z możliwości realizowania nowych celów. Pewne plany związane z funkcjowaniem klubu od strony sportowej już są. – Wkrótce z prezesem Adamem Mandziarą wybieramy się do USA porozmawiać z menedżerami klubów MLS. Będzie to pomocne we wprowadzeniu pewnych rzeczy do naszej akademii – cytuje słowa Nowaka „PS“.

Przypomnijmy, Nowak ma doświadczenie powiązane z funkcją dyrektora sportowego, ponieważ jeszcze w czasach pracy w Philadelphii Union był nie tylko trenerem, ale też wiceprezesem ds. sportowych. O tym, jak bardzo Lechia może zmienić się dzięki jego pracy dowiemy się zapewne niebawem.

* Fotografia pochodzi ze strony si.com.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Spotkania włoskiej Serie A w WP Pilot!

Pomimo, że w polskiej Ekstraklasie nastąpił sen zimowy to reszta największych lig gra dalej. Wśród …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.