Home » Polska » Ekstraklasa » Nowak nie jest już trenerem Lechii. Zastąpił go… Owen!

Nowak nie jest już trenerem Lechii. Zastąpił go… Owen!

Piotr Nowak przestał pełnić funkcję trenera Lechii Gdańsk – donoszą dziennikarze Przeglądu Sportowego. Doświadczony szkoleniowiec nie żegna się jednak z klubem, ponieważ działacze zaproponowali mu nowe stanowisko – dyrektora sportowego. Nowym trenerem pierwszego zespołu został natomiast dotychczasowy asystent Nowaka, Adam Owen.

Owen został zatrudniony w gdańskim klubie latem tego roku. Ponoć od początku sprowadzenie go do Trójmiasta miało swój cel. – To, że Adam Owen przejmie zespół było jasne, gdy zatrudnialiśmy go latem. Nie sądziliśmy jednak, że stanie się to tak szybko. Sytuacja dorosła do momentu, w którym robimy reset i zaczynamy pewne rzeczy od początku – cytuje słowa prezesa Lechii, Adama Mandziary Przegląd Sportowy.

Zmiana na stanowisku pierwszego trenera była szykowana od jakiegoś czasu. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Nowakowi wcześniej zaproponowano posadę dyrektora sportowego, więc takie rozwiązanie działaczy nie było dla niego zaskoczeniem. Zwłaszcza, że gra Lechii w tym sezonie jest fatalna i to ona zmusiła włodarzy do podjęcia pewnych kroków.

Sam Nowak podobno nie uważa, by zmiana stanowiska była jego porażką czy degradacją. Wręcz przeciwnie, wykazuje zadowolenie z możliwości realizowania nowych celów. Pewne plany związane z funkcjowaniem klubu od strony sportowej już są. – Wkrótce z prezesem Adamem Mandziarą wybieramy się do USA porozmawiać z menedżerami klubów MLS. Będzie to pomocne we wprowadzeniu pewnych rzeczy do naszej akademii – cytuje słowa Nowaka „PS“.

Przypomnijmy, Nowak ma doświadczenie powiązane z funkcją dyrektora sportowego, ponieważ jeszcze w czasach pracy w Philadelphii Union był nie tylko trenerem, ale też wiceprezesem ds. sportowych. O tym, jak bardzo Lechia może zmienić się dzięki jego pracy dowiemy się zapewne niebawem.

* Fotografia pochodzi ze strony si.com.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Zakłady bukmacherskie w 2018 roku

Nowa ustawa hazardowa wzbudzająca dużo kontrowersji weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK