2dn.4godz.51min.
Home » Ligi zagraniczne » Anglia » Manchester City gromi

Manchester City gromi

Manchester City bezproblemowo pokonał Crystal Palace 4:0 w meczu 22 kolejki Premier League.

W tym spotkaniu na przeciwko siebie stanęła najskuteczniejsza ekipa PL w meczach u siebie przeciwko najszczelniejszej defensywie w meczach na wyjeździe. Manchester City kontra Crystal Palace. Obie ekipy po ostatniej kolejce miały coś do udowodnienia, drużyna prowadzona przez Manuela Pellegriniego chciała zmazać wstyd po ostatnim występie przeciwko Evertonowi, natomiast drużyna z Londynu chciała przełamać passę 4 meczów bez strzelonego gola w Barclays Premier League.

Ku zdziwieniu wszystkich kibiców zgromadzonych na stadionie Etihad zespół gospodarzy nie rzucił się do „gardła” ekipie „Orłów” a pozwolił jej grać piłką decydując się na grę z kontry. Taka taktyka okazała się bardzo skutecznym wyborem gdyż poskutkowała strzeleniem dwóch bramek już w pierwszej połowie tego meczu. Wynik spotkania najpierw otworzył Fabian Delph w 22 minucie, natomiast niespełna 20 minut później wynik meczu na 2:0 podwyższył Kun Aguero.

Druga połowa to zdecydowanie inny styl gry drużyny Manuela Pellegriniego. W 57 minucie na boisku pojawił się Yaya Toure i od tej pory Manchester City dłużej utrzymywał się przy piłce i kontrolował spotkanie. Pomimo tej kontroli obie bramki padły jednak znów z kontrataków. Najpierw doskonale piłkę rozprowadził Toure, jego podanie do Aguero przekazał De Bruyne, a Argentyńczyk bez jakichkolwiek problemów umieścił piłkę w siatce. Najpiękniejsza akcja tego spotkania miała miejsce w 81 minucie meczu, kiedy to z kontrą wyszedł Aguero fantastycznie ograł obrońcę Crystal Palace popędził na bramkę strzeżoną przez Henneseya i kiedy wydawało się, że zdobędzie hattricka ten wyłożył piłkę jak na tacy wbiegającemu w pole karne Davidovi Silvie, a Hiszpan bez najmniejszego problemu wbił ją do siatki.

Za bardzo dobry występ w dzisiejszym meczu trzeba pochwalić anglika Fabiana Delpha, który znakomicie rozgrywał piłkę i był mózgiem linii pomocy Manchesteru City. Cieszy również 2 bramki i asysta Aguero w związku z czym kibice „The Citizens” mają nadzieje, że ich „10” utrzyma taką formę do końca sezonu.

Autor: Grzegorz Michalik

Fan Ligi Hiszpańskiej. Zadeklarowany kibic Realu Madryt od 1998 ( pamiętna bramka Mijatovica w finale LM ). Miłośnik gotowania, whisky i thrillerów prawniczych.