2dn.21godz.18min.
Home » Ligi zagraniczne » Francja » Ligue 1: Piękny gol Stępińskiego, wygrana Nantes z Marsylią! [WIDEO]

Ligue 1: Piękny gol Stępińskiego, wygrana Nantes z Marsylią! [WIDEO]

Niedzielny wieczór był bardzo udany dla Mariusza Stępińskiego oraz jego kolegów z FC Nantes. Napastnik reprezentacji Polski zdobył jedną z bramek w meczu 25. kolejki francuskiej Ligue 1, w którym Nantes podejmowało Olympique Marsylia 3:2. Dzięki temu zwycięstwu zespół Polaka oddalił się od strefy spadkowej.

W ostatnim czasie drużynie Nantes nie wiodło się zbyt dobrze. Do rywalizacji z Olympique przystępowała ona z trzema kolejnymi spotkaniami bez zwycięstwa w Ligue 1. Biorąc pod uwagę fakt, że zespołowi polskiego snajpera bliżej jest do drużyn znajdujących się w strefie spadkowej aniżeli do ligowej czołówki, w roli faworyta stawiano ekipę gości.

Nantes świetnie rozpoczęło jednak niedzielną potyczkę. Już po 20 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0 dla gospodarzy. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Diego Carlos, a osiem minut później prowadzenie Nantes podwyższył Stępiński. Polak wykończył szybki kontratak i dośrodkowanie w pole karne z lewej strony boiska. Świetne przyjęcie piłki klatką piersiową zgubiło dwóch defensorów rywali i pozwoliło oddać zawodnikowi celny strzał.

Po zmianie stron Marsylia próbowała wywalczyć choćby punkt, ale ostatecznie jej się to nie udało. W 49. minucie kontaktowego gola zdobył Bafetimbi Gomis, ale niedługo później gospodarze ponownie mieli dwa gole przewagi, bo na 3:1 trafił Adrien Thomasson. Wynik końcowy ustalił w 61. minucie gry Gomis.

Po 24 rozegranych meczach Nantes ma na koncie 29 punktów, co daje tej drużynie 12. miejsce w tabeli Ligue 1. Stępiński w niedzielę na boisku spędził 72 minuty, po czym został zmieniony przez Sergio Oliveirę. Dzisiejszy gol był jego czwartym ligowym trafieniem w sezonie 2016/2017.