2dn.17godz.34min.
Home » Ligi zagraniczne » Francja » Ligue 1: Bramka Glika dla AS Monaco [WIDEO]

Ligue 1: Bramka Glika dla AS Monaco [WIDEO]

Kamil Glik zanotował kolejny dobry występ w barwach AS Monaco. W sobotnim meczu 11. kolejki francuskiej Ligue 1, w którym Saint Etienne podejmowało AS Monaco, polski obrońca strzelił bramkę. Jego drużyna ostatecznie zremisowała spotkanie 1:1.

Defensor reprezentacji Polski ma stałe miejsce w składzie drużyny z księstwa. W sobotę Polak ponownie wyszedł w pierwszym składzie swojego zespołu i szybko dał o sobie znać. Już pięć minut po pierwszym gwizdku sędziego były gracz Torino wykorzystał celne dośrodkowanie z rzutu wolnego i dał Monaco prowadzenie 1:0. Goście z korzystnego wyniku nie cieszyli się jednak długo, bo już w 18. mincie było 1:1 po trafieniu Loica Perrina. Ostatecznie kibice więcej bramek nie zobaczyli i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Glik w sobotniej rywalizacji spędził na boisku pełne 90 minut. I poza tym, że trafił do notesu sędziego po zdobyciu bramki, drugi raz zrobił to kiedy ujrzał żółtą kartkę. Dla Glika dzisiejszy gol był już trzecim ligowym trafieniem w barwach AS Monaco.

Zespół Polaka po 11 kolejkach Ligue 1 ma na koncie 23 punkty i zamuje pozycję wicelidera. W tabeli przewodzi Nicea, która zdobyła do tej pory 26 „oczek“ i ma przed sobą potyczkę w ramach tej kolejki z Nantes (mecz zaplanowano na niedzielę).

* Fotografia pochodzi ze strony polskieradio.pl.