2dn.18godz.36min.
Home » Inne » Liga Europy: Teodorczyk trafia, Anderlecht wygrywa

Liga Europy: Teodorczyk trafia, Anderlecht wygrywa

Kolejny udany występ w barwach Anderlechtu Bruksela ma za sobą Łukasz Teodorczyk. Reprezentant Polski zdobył bramkę w zwycięskim meczu swojej drużyny na wyjeździe z Gabala FK 3:1. Dzięki trzem punktom Beglowie praktycznie zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

Zdecydowanymi faworytami czwartkowego spotkania byli piłkarze gości. Gabala w Lidze Europy spisuje się bowiem fatalnie, jest o klasę słabsza od pozostałych grupowych rywali, co zresztą potwierdzał ich dorobek punktowy. Do dzisiejszego spotkania gospodarze przystępowali bez jakiejkolwiek zdobyczy. Po meczu z Anderlechtem nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Nie oznacza to jednak, że zwycięstwo przyszło gościom łatwo. Wręcz przeciwnie, zespół z Azerbejdżanu postawił wysokie wymagania. Wprawdzie w 10. minucie za sprawą trafienia Youriego Tielemansa na prowadzenie wyszli goście, ale już pięć minut później uderzeniem z rzutu karnego wyrównał Ricardinho. Ten sam piłkarz mógł zdobyć drugiego gola w 75. minucie, ale nie wykorzystał powtórzonego rzutu karnego (za pierwszą próbą trafił, ale sędzia nakazał powtórkę).

Tuż przed końcem szalę zwycięstwa na korzyść Anderlechtu przechylili wspólnie Massimo Bruno i Łukasz Teodorczyk. Obaj panowie wpisali się na listę strzelców, dzięki czemu zespół z Belgii wyjeżdża z Azerbejdżanu z kompletem punktów i praktycznie pewnym awansem z grupy.

Po pięciu kolejkach Anderlecht ma na koncie 11 punktów i jest liderem grupy C. Dla Teodorczyka natomiast dzisiejszy gol był już siódmym w tej edycji europejskich rozgrywek.

* Fotografia pochodzi ze strony reddit.com.