2dn.17godz.20min.
Home » Liga Europy » Liga Europy: Kolejny gol Teodorczyka dla Anderlechtu! [WIDEO]

Liga Europy: Kolejny gol Teodorczyka dla Anderlechtu! [WIDEO]

Łukasz Teodorczyk kolejny raz potwierdził dobrą formę strzelecką. W meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy napastnik Anderlechtu Bruksela zdobył gola na wagę remisu w wyjazdowym meczu z FSV Mainz. Dla reprezentanta Polski było to już 10 trafienie dla belgijskiego klubu.

Teodorczyk w Anderlechcie zaaklimatyzował się bardzo szybko. Przypomnijmy, 25-letni napastnik został wypożyczony na sezon z Dynama Kijów na początku sierpnia. Już w swoim premierowym występie były zawodnik m.in. Lecha Poznań zdobył bramkę. Jak się później okazało, był to dopiero początek wielkiego strzelania Teodorczyka.

Rosły napastnik w dziewięciu występach w lidze belgijskiej strzelił sześć bramek. Do tego dołożył trafienia w Lidze Europy. Do czwartkowego wieczoru miał ich na koncie trzy, ale dzisiaj powiększył dorobek do czterech.

Spotkanie z Mainz nie ułożyło się dla gości pomyślnie. Już w 10. minucie gospodarzom prowadzenie dał Yunus Malli. Jednobramkowa przewaga niemieckiego zespołu utrzymywała się do 65. minuty. Wtedy znać o sobie dał Teodorczyk, który doprowadził do wyniku 1:1. Kibice więcej bramek nie zobaczyli i mecz zakończył się podziałem punktów.

* Fotografia pochodzi ze strony fakt.pl.