Do meczu pozostało:
2dn.21godz.36min.
12.10 X3.10 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Home » Inne » Liga belgijska: Teodorczyk z bramką. To już jego 18 gol w sezonie! [WIDEO]

Liga belgijska: Teodorczyk z bramką. To już jego 18 gol w sezonie! [WIDEO]

Łukasz Teodorczyk strzelił w niedzielny wieczór swojego 18 gola w belgijskiej Jupiter League. Reprezentant biało-czerwonych wpisał się na listę strzelców w wygranym przez Anderlecht 4:1 meczu wyjazdowym przeciwko KV Oostende. Tym samym Polak przerwał serię czterech kolejnych spotkań, w których nie potrafił zdobyć gola.

Teodorczyk od dłuższego czasu jest liderem klasyfikacji strzelców ligi belgijskiej. Nasz napastnik o koronę króla strzelców rywalizuje przede wszystkim z Jelle Vossenem z Club Brugge. W ostatnim czasie popularny „Teo“ nieco zatracił skuteczność, ale jego rywal tego nie wykorzystał. Obecnie obu panów dzielą cztery bramki (Teodorczyk ma na koncie 18 trafień, a Vossen 14).

W niedzielę piłkarze Anderlechtu wygrali bardzo pewnie, choć przed spotkaniem mówiono, że wyjazdowa potyczka z Oostende może być dla nich trudna. Gospodarze rozgrywają bowiem niezły sezon i zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gości z Brukseli, którzy wyszli na prowadzenie już w 2. minucie. Wtedy gola zdobył Sofiane Hanni. Gospodarze zdołali wyrównać w 24. minucie za sprawą trafienia Landrego Dimaty, ale w drugiej połowie to Anderlecht udowodnił swoją wyższość. Dwie bramki strzelił Youri Tielemans, a jedną – w samej końcówce – Teodorczyk.