2dn.22godz.4min.
Home » Inne » Liga belgijska: Teodorczyk z bramką, Anderlecht wygrał rundę zasadniczą [WIDEO]

Liga belgijska: Teodorczyk z bramką, Anderlecht wygrał rundę zasadniczą [WIDEO]

Piłkarze Anderlechtu Bruksela w bardzo dobrym stylu zakończyli rundę zasadniczą sezonu 2016/2017 w lidze belgijskiej. W niedzielnym meczu popularne „Fiołki“ pewnie pokonały zespół Waasland-Beveren 3:0 i zapewniły sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Łukasz Teodorczyk, dla którego było to już 20 trafienie w Jupiler League w obecnych rozgrywkach.

Waasland-Beveren jest jedną ze słabszych drużyn w lidze, więc przed spotkaniem mało kto spodziewał się, że goście mogą sprawić niespodziankę na Stade Constant Vanden Stock. Już po trzech minutach przyjezdni byli w beznadziejnej sytuacji, ponieważ właśnie wtedy prowadzenie Anderlechtowi dał Massimo Bruno.

Zespół gospodarzy był co najmniej o klasę lepszy, a swoją wyższość potwierdził zdobyciem jeszcze dwóch bramek w pierwszej części gry. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Teodorczyk, a pięć minut później na 3:0 podwyższył Kara Mbodj. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka, jaką zobaczyli tego dnia kibice.

Po 30 kolejkach liderem klasyfikacji strzelców jest Teodorczyk. Polak ma na koncie 20 goli, drugi w zestawieniu Jelle Vossen z Club Brugge traci do naszego reprezentanta pięć bramek. Jeżeli chodzi o akcenty, które mogą interesować polskich kibiców, to w niedzielnym spotkaniu w barwach Waasland-Beveren wystąpił były gracz Legii Warszawa, Steeven Langil.

Dzisiaj poznaliśmy komplet drużyn, które awansowały do grupy mistrzowskiej rozgrywek w Belgii. Prócz Anderlechtu znalazły się w niej takie zespoły jak: Club Brugge, Waregem, AA Gent, Oostende i Charleroi.