2dn.19godz.26min.
Home » Inne » Liga belgijska: Dwa gole Łukasza Teodorczyka! [WIDEO]

Liga belgijska: Dwa gole Łukasza Teodorczyka! [WIDEO]

Łukasz Teodorczyk ponownie dał o sobie znać. W czwartkowym meczu 20. kolejki belgijskiej Jupiler Pro League, w którym Anderlecht Bruksela grał na wyjeździe z KAA Gent, napastnik reprezentacji Polski zdobył dwie bramki. Dla naszego piłkarza wieczór był udany tym bardziej, że jego zespół wygrał spotkanie 3:2 i utrzymał trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Do czwartkowej potyczki z rywalem z Gandawy piłkarze Anderlechtu przystępowali z serią czterech kolejnych meczów w lidze bez porażki. Niemniej jednak od początku było wiadomo, że rywalizacja z KAA Gent nie będzie łatwa. Przed tą kolejką gospodarze mogli pochwalić się faktem, że na własnym obiekcie są niepokonani. Na koncie mieli osiem zwycięstw i remis, a w starciu z jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa kraju nie zamierzali kończyć dobrej passy.

Rzeczywistość okazała się jednak dla nich brutalna, bo to jednak Anderlecht sięgnął po komplet punktów. Początkowo nic na to nie wskazywało, ponieważ w 25. minucie gola dla Gent zdobył Danijel Milicević. Niedługo później stan rywalizacji wyrównał Łukasz Teodorczyk i do przerwy było 1:1.

Po zmianie stron „Teo“ dał prowadzenie swojemu zespołowi w 56. minucie. Kwadrans przed zakończeniem spotkania sytuacja gości była jeszcze bardziej komfortowa, ponieważ prowadzili oni już 3:1 za sprawą trafienia Alexandru Chipciu. Rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył w końcówce Milicević.

Dla Teodorczyka czwartkowe gole były odpowiednio 14 i 15 trafieniami ligowymi. Polski snajper przewodzi w zestawieniu najlepszych strzelców Jupiler Pro League. Jego drużyna zajmuje natomiast trzecie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do prowadzącego Club Brugge.