2dn.18godz.43min.
Home » Inne » Liga belgijska: Anderlecht gromi, Teodorczyk tradycyjnie – strzela [WIDEO]

Liga belgijska: Anderlecht gromi, Teodorczyk tradycyjnie – strzela [WIDEO]

12 bramkę w tym sezonie belgijskiej Jupiler Pro League strzelił w niedzielę Łukasz Teodorczyk. Napastnik reprezentacji Polski pokonał bramkarza Royal Excel Mouscron w wygranej 7:0 potyczce 16. kolejki. Dla naszego snajpera był to zarazem czwarty z rzędu mecz z przynajmniej jednym trafieniem.

Mimo że obie drużyny w tabeli dzieli spora różnica (Mouscron broni się przed spadkiem, a Anderlecht walczy o mistrzostwo), to jednak chyba mało kto spodziewał się, że w niedzielny wieczór ekipa z Brukseli tak łatwo poradzi sobie z rywalami. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie nie zachwycała formą. Dzisiaj gospodarzom wychodziło jednak wszystko, co potwierdza efektowny wynik końcowy.

Wielkie strzelanie Anderlechtu rozpoczął już w 1. minucie Teodorczyk. Polski napastnik strzelił swoją 12 bramkę w tym sezonie ligi belgijskiej i jest liderem klasyfikacji strzelców. Jeszcze przed przerwą miejscowi dołożyli trzy gole i prowadzili 4:0 (trafiali Sofiane Hanni, Matej Delac i Nicolae Stanciu).

Po zmianie stron długo utrzymywało się czterobramkowe prowadzenie Anderlechtu. Faworyci przebudzili się ponownie w ostatnim kwadransie, kiedy dołożyli kolejne bramki. Najpierw gola zdobył Youri Tielemans, a później na listę strzelców wpisali się Uros Spajić i Massimo Bruno.

Po 16. kolejkach piłkarze Anderlechtu Bruksela mają na koncie 28 punktów, co daje im szóste miejsce w tabeli. Ich strata do prowadzącego SV Zulte Waregem nie jest jednak duża, gdyż wynosi pięć punktów.