Home » Ligi zagraniczne » Hiszpania » La Liga: Czerwone Atletico poległo w Barcelonie!
Photo by David Ramos/Getty Images)

La Liga: Czerwone Atletico poległo w Barcelonie!

FC Barcelona pokonała w dzisiejszym szlagierze Ligi Hiszpańskiej Atletico Madryt.

Ku zdziwieniu wszystkich kibiców zgromadzonych na stadionie Camp Nou od pierwszych minut to goście zaatakowali agresywniej i konstruowali groźniejsze akcje. Ekipa Luisa Enrique natomiast grała dość ospale nie potrafiąc sobie poradzić z doskonale skoncentrowana drużyną Atletico. Odzwierciedleniem takiej sytuacji była akcja Atletico z 10 minuty, która zakończyła się bramką na 0:1 dla drużyny Diego Pablo Simeone. Bramkę dla Rojiblancos zdobył wychowanek klubu z Vincente Calderon Koke.

Bramka Koke podziałała na zawodników Barcy jak czerwona płachta na byka. Zawodnicy Blaugrany zacisnęli na drużynie Atletico hokejowy zamek i wręcz nie schodzili z ich połowy raz po raz zagrażając bramce strzeżonej przez Jana Oblaka. Ataki i starania przyniosły korzyść w postaci bramki Leo Messiego. Messi zakończył znakomitą akcje swojego zespołu a na tablicy wyników od 30 minuty widniał wynik 1:1.
Po doprowadzeniu do remisu drużyna z Camp Nou poczuła krew i nie poprzestała na zdobyciu jednej bramki. W 38 minucie spotkania wynik na 2:1 podwyższył Luis Suarez wykańczając znakomite podanie Daniego Alvesa.po stracie drugiej bramki koncentracje, a także zimną krew zaczęli tracić zawodnicy Atletico. Tuż przed przerwą w 44 minucie spotkania czerwona kartkę otrzymał Felipe Luis, który tzw.nakładką zaatakował Leo Messiego.

W drugiej połowie pierwsza szansa na zdobycie bramki przyszła ze strony grającego w osłabieniu Atletico Madryt. Piłkę z prawego skrzydła dośrodkował Saul, w polu karnym doszedł do niej Antoine Griezmann jednak w tej sytuacji ogromne szczęście miał bramkarz Barcelony Claudio Bravo,który odbił piłkę stopami. Oprócz tej jednej groźnej sytuacji to Barcelona kontrolowała spotkanie raz po raz nacierając na bramkę Oblaka. W 68 minucie meczu przyszedł moment,który jednoznacznie przekreślił szanse na pozytywny wynik podopiecznych Simeone w dzisiejszym meczu. Diego Godin po faulu na Luisie Suarezie otrzymał drugą żółtą kartkę i „wyleciał” z boiska.
Do ostatnich minut spotkania na boisku grała już tylko Barcelona spokojnie rozgrywając piłkę i próbując od czasu do czasu podwyższyć wynik spotkania. Zwycięstwo Barcy w tym meczu oznacza,iż Duma Katalonii odskakuje Atletico na 3 punkty mając jeszcze jeden zaległy mecz.