Home » Ligi zagraniczne » Anglia » Klinsmann może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Anglii!

Klinsmann może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Anglii!

Jurgen Klinsmann ma duże szanse na objęcie posady selekcjonera reprezentacji Anglii – donoszą angielskie media. Przedstawiciele The Football Asssociation ponoć rozpoczęli rozmowy z niemieckim szkoleniowcem, który obecnie prowadzi reprezentację Stanów Zjednoczonych. Obie strony są ze sobą w stałym kontakcie.

Na łamach angielskiego The Guardian znalazł się obszerny artykuł na temat Klinsmanna i jego możliwej współpracy z tamtejszą federacją piłkarską. W artykule są cytowane wypowiedzi Olivera Bierhoffa, aktualnego menedżera reprezentacji Niemiec, a prywatnie dobrego znajomego Klinsmanna. Były reprezentant niemieckiej kadry przyznał, że jego przyjaciel prowadzi rozmowy z przedstawicielami FA, a przy okazji dodał, że Klinsmann idealnie pasowałby na selekcjonera Anglików.

– To nie jest tak, że Jurgen przyjdzie i za jednym dotknięciem wszystko odmieni. Na zadowalający efekt musi pracować całe środowisko – stwierdził Bierhoff. – Jurgen idealnie pasowałby do roli selekcjonera reprezentacji Anglii. Kiedy wspólnie rozpoczęliśmy współpracę w 2004 roku w reprezentacji, to nie zawsze wszystko było idealnie, ponieważ on chciał wiele rzeczy zmieniać. To jednak mistrz motywowania, który nie boi się podejmować trudnych decyzji. Właśnie kogoś takiego potrzebują teraz Anglicy – dodał.

Klinsmann ma na swoim koncie wiele sukcesów, jako trener drużyn narodowych. W 2004 roku objął reprezentację Niemiec, z którą dwa lata później świętował zdobycie trzeciego miejsca na mistrzostwach świata. Był to duży sukces selekcjonera i jego drużyny, ponieważ w poprzedniej dużej imprezie – mistrzostwach Europy, Niemcy nawet nie wyszli z grupy.

Po wywalczeniu medalu na mundialu w 2006 roku Klinsmann zrezygnował z dalszej pracy z kadrą, a jego następnym przystankiem był Bayern Monachium. Najwyraźniej specyfika pracy w klubie nie odpowiadała trenerowi, gdyż jego przygoda z Bawarczykami szybko się zakończyła. Od 2011 roku Klinsmann pracuje z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Jako trener jest tam bardzo ceniony, podczas mundialu w 2014 roku Amerykanie dotarli do 1/8 finału, a niedawno w Copa America zajęli czwarte miejsce, co jest ich najlepszym wynikiem w historii.

*Fotografia pochodzi ze strony soccerfindr.com.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Skandal na Łazienkowskiej. Pseudokibice pobili piłkarzy Legii! 

Pseudokibice Legii Warszawa pobili piłkarzy warszawskiej drużyny, po tym jak ci wrócili z przegranego meczu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *