Okienko Transferowe:
Home » News » Kapustka: Młodzieżowe Euro traktuję bardzo poważnie

Kapustka: Młodzieżowe Euro traktuję bardzo poważnie

Bartosz Kapustka mimo że ma dopiero 20 lat zdążył już poznać smak gry w seniorskiej reprezentacji Polski, z którą brał nawet udział w mistrzostwach Europy 2016. Po udanym turnieju pomocnik przeszedł z Cracovii do Leicester City, ale tam jego kariera wyhamowała. Teraz, kiedy kadra A przygotowuje się do meczu eliminacyjnego z Czarnogórą, Kapustka przebywa na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji, która w czerwcu zagra w mistrzostwach Europy. – Traktuję ten turniej bardzo poważnie – przyznał pomocnik.

Piłkarz Leicester City udzielił wywiadu kanałowi Łączy Nas Piłka. W rozmowie 20-letni zawodnik opowiada między innymi o młodzieżowym Euro 2017. Kapustka powiedział, że wielu piłkarzy już dawno zadeklarowało chęć udziału w tej imprezie.

– Pierwsze rozmowy na ten temat były już ponad rok temu podczas jednego ze zgrupowań. Wtedy w rozmowie z prezesem Zbigniewem Bońkiem każdy, w tym ja również, zadeklarował się, że chce wziąć udział w tym turnieju. Ja byłem na to zdecydowany – stwierdził Kapustka.

Gdyby sytuacja 20-latka w Leicester City była inna, to zapewne zawodnik byłby powołany do pierwszej kadry. W angielskim klubie trudno mu się jednak przebić i dlatego musi zadowolić się grą w U-21. To właśnie w Kapustce należy upatrywać jednego z liderów młodzieżowej reprezentacji, która w czerwcu zagra w rozgrywanym w Polsce Euro U-21.

– Ten turniej to okazja do reprezentowania swojego kraju. Myślę, że można czuć tym większą dumę, ponieważ turniej będzie rozgrywany w Polsce. Rywalizacja jest bardzo duża, ale zrobię wszystko, by zagrać w tej imprezie – dodał młody pomocnik.

* Fotografia pochodzi ze strony sport.se.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Spotkania włoskiej Serie A w WP Pilot!

Pomimo, że w polskiej Ekstraklasie nastąpił sen zimowy to reszta największych lig gra dalej. Wśród …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.