Home » Polska » Ekstraklasa » Kafarski: Łęczna była ostatnim miejscem na rynku pracy

Kafarski: Łęczna była ostatnim miejscem na rynku pracy

Od poniedziałku Tomasz Kafarski jest trenerem piłkarzy pierwszoligowego Górnika Łęczna. Były szkoleniowiec m.in. Lechii Gdańsk czy Bytovii Bytów będzie prowadził zespół spadkowicza z LOTTO Ekstraklasy. – Łęczna była ostatnim miejscem na rynku pracy, więc cieszyłem się z tej oferty – przyznał Kafarski, który nie ma jeszcze jednak jasno postawionego celu w rozgrywkach Nice I ligi.

Po spadku z elity w klubie z Łęcznej doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Zdecydowana większość piłkarzy zdecydowała się opuścić zespół, ponieważ nie zgodziła się na znaczną obniżkę zarobków zaproponowaną przez działaczy zielono-czarnych. Tak samo zresztą jak trener Franciszek Smuda, który opuścił Lubelszczyznę mocno zniesmaczony.

W Łęcznej długo nic nie działo się w kwestii transferów i wyboru nowego trenera. Ponoć blisko przejęcia drużyny był Bogusław Baniak, ale ostatecznie nie zdecydował się na przyjęcie propozycji, gdyż oczekuje on na decyzje w kwestii możliwej pracy w Afryce. Ostatnie miesiące szczecinianin spędził w Burkina Faso, gdzie pracował z młodymi reprezentantami tego kraju.

Działacze Górnika nie chcieli czekać do połowy lipca i dlatego wznowili poszukiwania. Ostatecznie wybór padł na Tomasza Kafarskiego. Ostatnio trener ten pracował w Bytovii Bytów, gdzie jego celem miał być nawet awans do elity, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Teraz będzie próbował swoich sił w Łęcznej. – Trafiłem do bardzo dobrego klubu, z dobrą bazą i niezłym trzonem drużyny – stwierdził Kafarski.

Trzon mają stanowić m.in. Grzegorz Bonin, Paweł Sasin, Przemysław Pitry, Łukasz Tymiński i Radosław Pruchnik. Oni mają ważne umowy i na pewno będą grać w Górniku w kolejnym sezonie. – Mam kilka pomysłów, cały czas rozmawiamy, ale przychodząc do klubu miałem 16 zawodników testowanych. Trzeba było ich ocenić i myślę, że na kolejnym treningu będziemy mieli już znacznie mniej piłkarzy. Myślę, że zaczniemy już pracować nad sprowadzeniem graczy, którzy będą stanowili potencjał adekwatny do Górnika Łęczna – podsumował Kafarski.

* Fotografia pochodzi ze strony lotos.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

KSW 46: kto w walce wieczoru?

Po raz kolejny federacja KSW zdecydowała się na organizację na Górnym Śląsku. Nowy obiekt, hala …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK