12.10 X3.10 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Home » Ligi zagraniczne » Francja » Grosicki znów ratuje Stade Rennes!

Grosicki znów ratuje Stade Rennes!

W pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Rollanda Courbisa zespół Rennes wygrał 1:0 (0:0) z Gazelec Ajaccio. Kamil Grosicki wszedł w 71. minucie. Tym razem gola nie strzelił, ale miał największy udział w samobójczym trafieniu w doliczonym czasie gry.

W debiucie Rollanda Courbisa gospodarze przeżywali prawdziwe męki. Beniaminek, który miał za sobą serię jedenastu spotkań bez porażki (po raz ostatni przegrał 17 października ubiegłego roku), postawił im twardy opór i choć nie kwapił się do ataku, to w tyłach błędy popełniał niezmiernie rzadko.

W pierwszej połowie najlepszej okazji nie wykorzystał Ousmane Dembele, który doszedł do strzału głową i wydawało się, że piłka niechybnie zmierza do siatki, ale jakimś cudem odbił ją Clement Maury.

Kamil Grosicki pojawił się na boisku w 71. minucie i od razu próbował zaznaczyć swoją obecność dynamicznymi rajdami. Po kilku początkowych akcjach nieco jednak przygasł – tak jak jego koledzy – i w końcówce wydawało się, że tego wieczoru padnie bezbramkowy remis.

Mimo to w doliczonym czasie trybuny Roazhon Park oszalały z radości. Romain Danze zagrał za plecy obrońców właśnie do Polaka, a ten błyskawicznie opanował piłkę i kopnął ją w tym samym momencie co rozpaczliwie interweniujący Roderic Filippi. Wyszedł z tego perfekcyjny strzał przy dalszym słupku i Clement Maury skapitulował. Początkowo bramkę zapisywano na konto Polaka, ale ostatecznie uznano ją za trafienie samobójcze. Zresztą sam skrzydłowy Rennes – ciesząc się z prowadzenia – pokazywał kolegom, że to nie on jest autorem gola.

Stade Rennes – GFC Ajaccio 1:0 (0:0)
1:0 – Roderic Filippi (sam.) 90+1′

Autor: Paweł Kulpa