2dn.6godz.34min.
Home » Polska » Ekstraklasa » Fatalna postawa Lechii Gdańsk w sparingach. Kolejna porażka

Fatalna postawa Lechii Gdańsk w sparingach. Kolejna porażka

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Lechia Gdańsk mierzyła się ze szwajcarskim FC Thun. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Szwedów. Tym samym Lechia Gdańsk przegrała 2 spotkania na obecnym zgrupowaniu.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Lechitów, którzy od samego początku kreowali sobie akcje na zdobycie bramki. Pierwszą taką poważną szansę na objęcie prowadzenia mieli w 19minucie, lecz po strzale Kraisicia obrońcy drużyny Thun wybili piłkę z lini bramkowej. 7 minut później do głosu doszli zawodnicy ze Szwajcarskiej drużyny, była to ich pierwsza i zarazem skuteczna akcja. Buess przejął piłkę po wyrzucie z autu, po czym minął Malocę i strzałem z ostrego kąta pokonał Budziłka.

Cztery minuty później był już remis. Mila uderzył z rzutu wolnego, piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Buksy, który strzałem z bliskiej odległości, dał Lechii wyrównującego gola. Kolejna bramka padła w 39minucie, szwajcarzy wyprowadzili kontrę po prostej stracie Kuświka w środku pola i Rojas zakończył składną akcje ofensywną pewnym strzałem.
Druga połowa przebiegała całkowicie pod dyktando Lechii Gdańsk. Pierwszą swoją szanse na wyrównanie mieli w 54 minucie, lecz dobry strzał Dźwigały wybronił bramkarz Thun. Kilka minut później, Lechia miała kolejną szansę na odrobienie strat, ale strzał Chrapka z rzutu wolnego minimalnie minął bramkę Thun.  Wszystkie niewykorzystane sytuacje w trakcie całego spotkania zemściły się w 90. minucie kiedy to Szwedom udało się jednak strzelić trzecią bramkę. Traschel strzelił gola, po tym jak Marić odbił przed siebie piłkę po strzale Jossa.

Lechia Gdańsk – FC Thun 1:3 (1:2)

Bramki:

30′ Buksa – 26′ Buess, 39′ Rojas, 90′ Traschel

Autor: Tomasz Botwina

- Hardwear'owiec - Softwear'owiec pośród mocnych brzmień polskiego Rocka i muzyki etnicznej. - Informatyk. Oddany zielonym barwom Celticu Glasgow. "You'll never walk alone "