Home » Polska » Ekstraklasa » Exodus z Górnika Łęczna rozpoczęty. Hernandez zagra w Azerbejdżanie

Exodus z Górnika Łęczna rozpoczęty. Hernandez zagra w Azerbejdżanie

Javi Hernandez jest pierwszym piłkarzem, który oficjalnie pożegnał się ze spadkowiczem z LOTTO Ekstraklasy, Górnikiem Łęczna. Doświadczony Hiszpan należał do najlepszych graczy łęczyńskiego zespołu, ale już po spadku sporo mówiło się o możliwym odejściu z klubu. Dzisiaj piłkarz podpisał kontrakt z azerskim FK Qəbələ. Wszystko wskazuje na to, że lista zawodników, którzy w kolejnym sezonie nie zagrają w Górniku będzie bardzo długa.

Ekipa z Lubelszczyzny, która do ostatniej kolejki walczyła o zachowanie ligowego bytu była budowana poprzez sprowadzenie piłkarzy spoza regionu. Klubowi działacze nie bali się stawiać na zagranicznych piłkarzy. Z zagranicznego zaciągu do Łęcznej trafili między innymi: Hernandez, Gabriel Matei, Vojo Ubiparip, Josimar Atoche, Nika Dżalamidze, Dragomir Vukobratović, Slaven Jurisa czy Stefan Askovski.

Już teraz wiadomo, że większość z nich, a może nawet wszyscy opuszczą Lubelszczyznę Pierwszy klubową przynależność zmienił Hernandez, a następny w kolejce jest Matei. Rumuński obrońca wiosną wypromował się w górnicznych barwach i według naszych informacji, nie jest zainteresowany występami na boiskach Nice I ligi.

Spadek wiąże się z niższymi wpływami finansowymi dla klubu, co z kolei przekłada się na wynagrodzenia piłkarzy. Oficjalnie nie wiadomo jak wynagradzani byli obcokrajowcy w Górniku, ale prawdopodobnie klub nie zapewni im wypłat na podobnym poziomie w kolejnym sezonie. Dlatego odejście Ubiparipa czy Dżalamidze wydaje się przesądzone.

Exodus piłkarzy może sprawić, że wkrótce działacze będą musieli poszukiwać nowego trenera. Franciszek Smuda zadeklarował wprawdzie, że chciałby zostać w Łęcznej i walczyć o powrót do LOTTO Ekstraklasy, ale szkoleniowiec ma swoje wymagania. Poza finansami są to kwestie personalne. Jeżeli okaże się, że Górnik nie będzie miał kadry z potencjałem na awans, to trener może nie być zainteresowany dalszą współpracą.

* Fotografia pochodzi ze strony facebook.com/Qəbələ FK.

               

Autor: marm

Zobacz również:

KSW 46: kto w walce wieczoru?

Po raz kolejny federacja KSW zdecydowała się na organizację na Górnym Śląsku. Nowy obiekt, hala …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK