1dn.23godz.49min.
Home » Ligi zagraniczne » Inne Ligi » Eredivisie: Kolejna bramka Milika

Eredivisie: Kolejna bramka Milika

Ajax Amsterdam mimo dużych problemów pokonał 2-1 De Graafschap i umocnił się na pozycji lidera. Swój udział w zwycięstwie miał Arkadusz Milik, który pięknym strzałem głową pokonał bramkarza przyjezdnych.

qoM9TJmpec

Jak można się było spodziewać podopieczni Franka de Boera dominowali od pierwszej minuty spotkania, lecz nie potrafili stworzyć sobie okazji strzeleckie. Momentami wyglądało to tak jakby nawet nie próbowali zagrozić bramce rywali. W 26. minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Arek Milik popisując się świetnym uderzeniem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Gudelja z rzutu wolnego. Amsterdamczycy nie cieszyli się długo z prowadzenia bo w 38minucie niefrasobliwa postawa defensywy Ajaksu doprowadziła do tego, że Kristopher Vida oddał mierzony strzał z 16 metrów i pokonał Cillessena. Zwycięska bramka dla Ajaxu padła w 70’minucie kiedy to Bazoer fantastycznym strzałem z woleja zza pola karnego pokonał bramkarza De Graafschap.