12.10 X3.10 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Home » Holandia » Eredivisie: Bramka Mateusza Klicha dla Twente [WIDEO]

Eredivisie: Bramka Mateusza Klicha dla Twente [WIDEO]

Mateusz Klich zdobył czwartą w tym sezonie holenderskiej Eredivisie bramkę dla swojej drużyny – Twente Enschede. W niedzielę w ramach 18. kolejki zespół polskiego pomocnika mierzył się na wyjeździe z SBV Vitesse. Ostatecznie goście musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy zwyciężyli 3:1.

Przed rozpoczęciem tej rywalizacji trudno było wskazywać faworyta. Obie drużyny zajmują bowiem miejsca w środkowej części tabeli i wiele wskazywało na to, że kibice zobaczą wyrównaną potyczkę. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna, bo to Vitesse prezentowało się tego dnia lepiej i zasłużenie sięgnęło po komplet punktów.

Już po pierwszych 45 minutach miejscowi prowadzili 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Lewis Baker, a następnie uczynił to Ricky van Wolfswinkel. Jeżeli przyjezdni liczyli na to, że po zmianie stron odrobią straty i odwrócą losy rywalizacji, to szybko rywale obdarli ich ze złudzeń. Już w 47. minucie na tablicy wyników było bowiem 3:0 po trafieniu Milota Rashica. Piłkarzy Twente było stać tylko na gola honorowego. W 78. minucie rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Klich.

Dla byłego reprezentanta Polski to już czwarte ligowe trafienie w tym sezonie. Wcześniej doświadczony pomocnik zdobywał gole w meczach z Heraclesem Almelo, Zwolle i Ajaxem Amsterdam. Po 18 rozegranych meczach zespół Polaka ma na koncie 24 punkty i zajmuje ósme miejsce w tabeli Eredivisie.

Wszystkie bramki z meczu Vitese – Twente do obejrzenia w materiale wideo zamieszczonym poniżej:

* Fotografia pochodzi ze strony sport.se.pl.