2dn.14godz.42min.
Home » News » Debiut Milika w Napoli, cztery gole rywala Polaka z ataku!

Debiut Milika w Napoli, cztery gole rywala Polaka z ataku!

W niedzielę Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński po raz pierwszy wystąpili w barwach SSC Napoli. Dwaj Polacy niedawno zasilili szeregi zespołu z Neapolu, a wczoraj mieli okazję na boisku zaprezentować swoje możliwości. Nasi reprezentanci jednak nie błysnęli, ale Napoli efektownie ograło AS Monaco 5:0!

Milik i Zieliński towarzyskie spotkanie rozpoczęli na ławce rezerwowych. Na boisku pojawili się dopiero w 67. minucie, kiedy ich drużyna prowadziła już 5:0. Od pierwszej minuty w składzie Azzurrich występował natomiast Manolo Gabbiadini. 24-latek jest głównym rywalem Milika w walce o miejsce w ataku Napoli. Włoch rozegrał kapitalne zawody, strzelając aż cztery bramki. Tym samym dał wyraźny sygnał Polakowi, że jest w wysokiej formie. Do czterech trafień Gabbiadiniego, jedną bramkę dołożył Allan.

Milik i Zieliński w znaczący sposób nie zaznaczyli swojej obecności na boisku. Nasz napastnik miał jedną dobrą okazję na strzelenie bramki, ale ostatecznie nie zdołał pokonać golkipera rywali. Prócz wspomnianych już reprezentantów Polski na boisku, w barwach Monako cały mecz rozegrał inny kadrowicz trenera Adama Nawałki, Kamil Glik. On o niedzielnej potyczce chciałby zapewne jak najszybciej zapomnieć, gdyż pięć straconych goli nie może pozytywnie wpływać na środkowego obrońcę.

Włoska Serie A startuje za niespełna dwa tygodnie. Piłkarze Napoli ligowe zmagania rozpoczną meczem z Pescarą. Monako natomiast wciąż jest w grze o Ligę Mistrzów. W ostatniej rundzie eliminacji zmierzy się z Villarrealem.

* Fotografia pochodzi ze strony polskieradio.pl.