2dn.6godz.4min.
Home » Ligi zagraniczne » Hiszpania » Copa del Rey: Celta z Atletico na remis. Barcelona zaskoczona w koncówce

Copa del Rey: Celta z Atletico na remis. Barcelona zaskoczona w koncówce

Środa w Hiszpanii upłynęła pod znakiem pierwszych ćwierćfinałowych spotkań o Puchar Króla. Jako pierwsi na boisko wybiegli gracze Celty Vigo i Atletico Madryt.
Dokładnie 10 dni temu obie drużyny spotkały się ze sobą w ramach rozgrywek ligowych, wówczas padł wynik 2-0 dla gości. Do dzisiejszego spotkania zespoły podeszły  już w nieco rezerwowym składzie co przełożyło się na wynik i atrakcyjność spotkania.
Przez pełne 90minut spotkania gra toczyła się w środku boiska, a sytuacji pod bramkami zespołów było jak na lekarstwo – czego efektem było po 3 celne strzały każdego z zespołów.
Od pierwszej minuty w drużynie gości wystąpił „joker’ Diego Simeone – Antonine Griezzman, który tym razem nie nie wpisał się na listę strzelców tak samo jak żaden z jego kolegów.
Po przeciwnej stronie w mocno odmienionej drużynie Vigo w drugiej połowie pojawił się nowy nabytek Beauvue – niestety zbyt wiele czasu na pokazanie swoich umiejętności nie miał (15′ minut)
Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 0-0, goście grając w roli faworyta na pewno nie mogą być zadowoleni z zakończenia tego spotkania.

celta atleticomadrid
Celta Vigo 0-0 Atletico Madryt

W drugim spotkaniu FC Barcelona pokonała na wyjeździe Athletic Bilbao 2:1 i jest bliżej awansu do półfinałów rozgrywek o puchar króla.
Strzelcem pierwszej bramki był Munir El Haddadi dla którego jest to 3 trafienie w ostatnich 2 spotkaniach, drugą bramkę po pięknym ograniu obrony i bramkarze Neymar. Trener Luis Enrique nie mógł skorzystać z Lionela Messiego i Luisa Suareza, którzy narzekali na drobne urazy po ostatnim ligowym spotkaniu. Nadzieję na końcowy sukces Bilbao uratował Aduriz strzelając bramkę w 89′ minucie.
Rewanż na Camp Nou zostanie rozegrany 27 stycznia o godzinie 20:00