2dn.4godz.13min.
Home » Ligi zagraniczne » Hiszpania » COPA DEL REY: Atletico w ćwierćfinale, pierwszy sukces Neville’a

COPA DEL REY: Atletico w ćwierćfinale, pierwszy sukces Neville’a

Copa del rey - Athletico MadrytFot. PAP/EPA / J.P. GANDUL

Stawkę ćwierćfinalistów Pucharu Króla uzupełniły ekipy Atletico Madryt i Valencii. Tym samym pierwszym sukcesem w Hiszpanii może poszczycić się trener „Nietoperzy” – Gary Neville.
Atletico Madryt wygrało przed własną publicznością z Rayo Vallecano 3:0 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla i awansowało do ćwierćfinału Pucharu Króla. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 40 minucie
Angel Correa, a asystował mu Yannick Carrasco. W 80. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Antoine Griezmann. W doliczonym czasie gry Francuz podwoił swój dorobek strzelecki i ustalił wynik rywalizacji.

Atletico Madryt – Rayo Vallecano 3:0 (1:0)
1:0 – Correa 40′
2:0 – Griezmann 80′
3:0 – Griezmann 90+1′

Pierwszy mecz: 1:1
Awans: Atletico Madryt

W Drugim spotkaniu i zarazem ostatnim w 1/8 turnieju o Puchar Króla, Valencia pokonała Granadę 3:0 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Copa del Rey i awansowała do kolejnej rundy. W pierwszej połowie gospodarze mieli okazje, by otworzyć wynik spotkania, lecz ostatecznie do siatki trafiali tylko przejezdni, a autorami goli byli Zahibo, Paco oraz Piatti.Ostatecznie wynik dwumeczu to 7-0, tym dla Garego Nevilla jest to pierwszy taki sukces w jego dopiero rozpoczętej karierze trenerskiej.

Granada CF – Valencia CF 0:3 (0:1)
0:1 – Zahibo 42′
0:2 – Paco Alcacer 63′
0:3 – Piatti (k.) 84′
Pary ćwierćfinałowe poznamy w piątek, podczas losowania o godzinie 12.00.

Autor: Tomasz Botwina

- Hardwear'owiec - Softwear'owiec pośród mocnych brzmień polskiego Rocka i muzyki etnicznej. - Informatyk. Oddany zielonym barwom Celticu Glasgow. "You'll never walk alone "