2dn.3godz.52min.
Home » Ligi zagraniczne » Anglia » Chelsea znów traci punkty

Chelsea znów traci punkty

Mecz pełen przepychanek, żółtych kartek i nerwów – w typowo angielskim stylu Chelsea tylko zremisowała z West Brom 2:2. Choć było blisko trzech oczek, ekipa Guusa Hiddinka sięgnęła tylko po jeden punkcik, który znacząco nie poprawia jej sytuacji w tabeli.

Tylko jednej i to wymuszonej zmiany względem ostatniego ligowego spotkania z Crystal Palace dokonał Guus Hiddink – kontuzjowanego Hazarda zastąpił Pedro. Na trzy korekty po wygranej nad Stoke zdecydował się za to Tony Pulis – Olsson, McClean i Rondon zagrali za Gardnera, Sessegnona i Lamberta

Chelsea rozpoczęła od uderzenia Williana w ósmej minucie gry, jednak próba Brazylijczyka tuż zza linii pola karnego przeleciała minimalnie obok słupka bramkarza przyjezdnych.W 16. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i główce Dawsona, skuteczną interwencją popisał się

Courtois.W 20. minucie podopieczni Guusa Hiddinka objęli prowadzenie – z prawego skrzydła dośrodkował Ivanović, a akcję celnym strzałem na dalszym słupku zakończył drugi z bocznych obrońców – Azpilicueta.Chwilę później The Baggies niespodziewanie doprowadzili do wyrównania – Pedro stracił piłkę na rzecz Fletchera, futbolówka trafiła pod nogi Gardnera, który silnym płaskim uderzeniem zza pola karnego pokonał bezradnego bramkarza Chelsea.

Na pierwszy celny strzał w drugiej połowie fani The Blues czekali aż do 74. minuty, ale kiedy w końcu się pojawił, to od razu futbolówka znalazła się  w siatce. Z prawej strony piłkę wzdłuż linii końcowej posłał Willian, a próbujący zatrzymać Kenedy’ego McAuley, skierował ją nieszczęśliwie do swojej bramki.
Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie wyrównali stan meczu – płaskie uderzenie McCleana odbiło się po drodze jeszcze od nogi Terry’ego i wpadło do siatki tuż przy słupku.

Ostatecznie Chelsea Londyn tylko remisuje z West Bromwich Albion 2:2.Trzeba jednak pochwalić drużynę gości , ponieważ zagrali na prawdę bardzo dobre spotkanie zasługując na ten punkt.

Chelsea Londyn – West Bromwich Albion 2:2 (1:1)
1:0 Azpilicueta 20′
1:1 Gardner 33′
2:1 McAuley (sam.) 74′
2:2 McClean 86′

Autor: Paweł Kulpa