Home » Ligi zagraniczne » Inne Ligi » Były piłkarz Jagielloni na testach w Hibernian!

Były piłkarz Jagielloni na testach w Hibernian!

Filip Modelski, który ostatnio występował w barwach Jagiellonii Białystok ma szansę podpisać kontrakt ze szkockim Hibernian FC. 23-letni piłkarz kilka dni temu poleciał do Szkocji na testy w klubie z zaplecza Scottish Premier League.

Modelski ma już za sobą pierwszy ważniejszy sprawdzian w zespole Hibernian. Klub dał mu szansę występu w meczu trzeciej kolejki młodej ekstraklasy – Development League przeciwko Motherwell. Jego drużyna zwyciężyła 3:1, ale po meczu żadne ważne decyzje w sprawie polskiego obrońcy nie zapadły.

23-latek bez klubu pozostaje od maja tego roku. Właśnie wtedy rozwiązał on swój kontrakt z Jagiellonią Białystok, której barwy reprezentował od sezonu 2012/2013. W „Jadze” Modelski miał lepsze i gorsze momenty. Najbardziej udane były dla niego rozgrywki 2014/2015, kiedy wystąpił w 26 meczach Ekstraklasy. W poprzednim sezonie było już dużo gorzej. O ile jesienią pojawiał się jeszcze na boisku, to wiosną grał już tylko w trzecioligowych rezerwach.

Sprawa związana z podpisaniem umowy z Hibernian FC powinna wyjaśnić się w najbliższych dniach. Aktualnie potencjalny pracodawca Polaka jest liderem zaplecza szkockiej ekstraklasy. Warto dodać, że kiedyś barwy tego kubu reprezentowali dwaj polscy bramkarze: Zbigniew Małkowski i Grzegorz Szamotulski.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Skandal na Łazienkowskiej. Pseudokibice pobili piłkarzy Legii! 

Pseudokibice Legii Warszawa pobili piłkarzy warszawskiej drużyny, po tym jak ci wrócili z przegranego meczu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *