Do meczu pozostało:
2dn.20godz.55min.
12.10 X3.10 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Home » Ligi zagraniczne » Niemcy » Bundesliga » Bundesliga: Bramka Lewandowskiego, remis Bayernu [WIDEO]

Bundesliga: Bramka Lewandowskiego, remis Bayernu [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił swojego 15 gola w tym sezonie Bundesligi. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w sobotnim meczu 19. kolejki niemieckiej ligi, w którym Bayern Monachium mierzył się z Schalke 04. Do pełni szczęścia napastnikowi zabrakło wygranej jego drużyny, ponieważ spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Stratę punktów przez Bayern należy uznać za niespodziankę. Przed rywalizacją mało kto spodziewał się bowiem, że Bawarczycy mogą mieć problemy ze słabiej ostatnio grającym zespołem Schalke. Goście postawili jednak trudne warunki gry i wywieźli z Allianz Arena cenne dla nich „oczko“.

Obie bramki dzisiejszego meczu padły w pierwszym kwadransie gry. Wynik już w 9. minucie otworzył Lewandowski, który wykończył akcję zainicjowaną przez Arjena Robbena. Polak został obsłużony dokładnym podaniem od Arturo Vidala, wpadł w pole karne i „podcinką“ pokonał golkipera rywali. Schalke odpowiedziało bardzo szybko, bo już w 13. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Naldo, który jednocześnie ustalił wynik rywalizacji na 1:1.

Pomimo remisu piłkarze Bayernu Monachium zachowali pozycję lidera Bundesligi. Po 19 kolejkach drużyna prowadzona przez trenera Carlo Ancelottiego ma na koncie 46 punktów.