2dn.19godz.22min.
Home » Ligi zagraniczne » Niemcy » Bundesliga » Bundesliga: Bayern gromi Lipsk, Lewandowski z golem! [WIDEO]

Bundesliga: Bayern gromi Lipsk, Lewandowski z golem! [WIDEO]

Bayern Monachium w efektowny sposób zakończył 2016 rok. W ostatnim spotkaniu mistrzowie Niemiec pokonali przed własną publicznością rewelację rozgrywek, RB Lipsk 3:0 i zapewnili sobie miejsce w fotelu lidera na czas świąteczno-noworocznej przerwy. W środowy wieczór jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski, który w 45. minucie pokonał bramkarza rywali uderzeniem z rzutu karnego.

Rywalizacja przewodzącego w tabeli Bayernu ze znajdującym się na drugim miejscu Lipskiem była szlagierem 16 serii gier Bundesligi. Obie drużyny przed tą kolejką miały na swoich kontach po tyle samo punktów. Mimo tego zdecydowanymi faworytami środowego spotkania byli Bawarczycy, którzy w obecnym sezonie nie zanotowali porażki na Allianz Arena.

Gospodarze nie zawiedli i pewnie pokonali beniaminka 3:0. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, w której piłkarze Bayernu zdobyli wszystkie bramki. W 17. minucie wynik otworzył Thiago Alcantara, a już osiem minut późnie było 2:0 po trafieniu Xabiego Alonso.

Od 30. minuty goście musieli radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak Emil Forsberg obejrzał czerwoną kartkę. Trzecią, i jak się później okazało, ostatnią bramkę dla mistrzów niemiec zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski.

Po 16 kolejkach Bayern z dorobkiem 39 punktów prowadzi w tabeli Bundesligi, wyprzedzając RB Lipsk o trzy „oczka“. Lewandowski znajduje się natomiast na trzeciej lokacie w klasyfikacji najlepszych strzelców. Polak w tym sezonie zdobył już 12 goli.