Home » Polska » Ekstraklasa » Arena Lublin nie jest gotowa na rundę wiosenną. Mecz Górnik – Zagłębie odwołany?

Arena Lublin nie jest gotowa na rundę wiosenną. Mecz Górnik – Zagłębie odwołany?

Już w najbliższy piątek piłkarska LOTTO Ekstraklasa zainauguruje wiosenne granie w 2017 roku. Zimowa aura może jednak pokrzyżować plany ligowców. O ile na razie nie mówi się o tym, że piątkowe spotkania mogłyby nie dojść do skutku, o tyle zagrożony odwołaniem jest mecz Górnika Łęczna z Zagłębiem Lubin. Wszystko przez to, że domowy obiekt łęcznian – Arena Lublin nie jest gotowa na rozegranie potyczki. W Lublinie są problemy z przygotowaniem płyty boiska.

O problemach związanych z rozegraniem pierwszego wiosennego spotkania Górnika przed własną publicznością pisze lokalna gazeta – Dziennik Wschodni. – Gospodarz obiektu zwrócił się do spółki zarządzającej rozgrywkami z prośbą o przełożenie meczu – cytuje słowa prezesa klubu z Łęcznej, Artura Kapelko, strona internetowa dziennikwschodni.pl.

Cały problem leży ponoć w murawie boiska. Na Lubelszczyźnie od kilku dni panuje niska temperatura, która w nocy spada nawet poniżej -10 stopni Celsjusza. W efekcie płyta Areny Lublin została całkowicie zmrożona i gospodarze obiektu mają problem z doprowadzeniem jej do stanu, który pozwalałby na rozegranie meczu. Na ten moment sytuacja wygląda tak, że ewentualne rozegranie spotkania naraziłoby piłkarzy obu drużyn na kontuzje.

W Lublinie ponoć robią, co mogą, by spotkanie Górnik – Zagłębie doszło do skutku. – System podgrzewania murawy pracuje od 16 stycznia. Utrzymujemy temperaturę w masie korzeniowej w wysokości 10 stopni Celsjusza. Nie możemy jej podnieść, bo boję się, żeby nie spalić murawy – stwierdził na łamach gazety Sebastian Sadź, greenkeeper lubelskiego stadionu.

Jeżeli gospodarzom Areny Lublin uda się przygotować płytę boiska do gry, to spotkanie Górnik – Zagłębie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 15:30.

* Fotografia pochodzi ze strony sdm.lublin.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

KSW 46: kto w walce wieczoru?

Po raz kolejny federacja KSW zdecydowała się na organizację na Górnym Śląsku. Nowy obiekt, hala …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK