Home » Polska » Ekstraklasa » Górnik Zabrze » Angulo wciąż strzela. Ma lepsze wejście do ekstraklasy od Nikolicia!

Angulo wciąż strzela. Ma lepsze wejście do ekstraklasy od Nikolicia!

Napastnik Górnika Zabrze, Igor Angulo w tym sezonie debiutuje na boiskach LOTTO Ekstraklasy. Mimo że Hiszpan ma już 33-lata, to śmiało można uznać go za odkrycie rozgrywek 2017/2018. Król strzelców pierwszej ligi poprzedniego sezonu kapitalnie rozpoczął sezon. Po siedmiu kolejkach ma na koncie już 10 strzelonych bramek, czyli dwa razy więcej od drugiego w klasyfikacji strzelców Marco Paixao z Lechii Gdańsk!

Doświadczony Hiszpan po sześciu kolejkach mógł pochwalić się zdobyciem siedmiu bramek. Wpisywał się on na listę strzelców w spotkaniach z Legią Warszawa, Jagiellonią Białystok, Wisłą Kraków i Lechią Gdańsk. W piątek dał kolejny popis swoich możliwości strzeleckich. W potyczce z Wisłą Płock zaaplikował rywalom hat-tricka, a jego drużyna rozbiła rywali aż 4:0!

Angulo przebojem wdarł się do LOTTO Ekstraklasy i aktualnie ma świetne statystyki. Na starcie rozgrywek ma już 10 zdobytych goli. Tyle trafień po siemdiu meczach w swoim debiutanckim sezonie w polskiej lidze nie miał nawet Nemanja Nikolić w Legii Warszawa. Węgier przyjechał do polski latem 2015 roku i w premierowym sezonie w naszej ekstraklasie zdobył aż 28 goli, co uczyniło go królem strzelców. Jeżeli Angulo będzie utrzymywał formę, to może nawiązać do tego wyniki, a może nawet go pobić!

Na strzelecką passę Hiszpana składa się nie tylko jego forma i zmysł do zdobywania goli, ale również forma całego zespołu. Beniaminek z Zabrza radzi sobie znakomicie. W piątkowym spotkaniu z Wisłą Płock trzy asysty (w tym dwie przy golach Angulo) zanotował Rafał Kurzawa. Po wygranej z Wisłą Górnik wskoczył nawet na trzecie miejsce w tabeli!

Wydaje się, że dopóki zabrzanie będą korzystali z fali entuzjazmu, jaki niesie za sobą awans do ekstraklasy, dopóty Angulo będzie postrachem ligowych bramkarzy.

* Fotografia pochodzi ze strony katowickisport.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Skandal na Łazienkowskiej. Pseudokibice pobili piłkarzy Legii! 

Pseudokibice Legii Warszawa pobili piłkarzy warszawskiej drużyny, po tym jak ci wrócili z przegranego meczu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *